Info z urzędu

Konkurs dla wolontariuszy

Opublikowano: 26 kwietnia, 2017 o 8:35 am   /   przez   /   komentarze (0)

Kolejny raz Powiat Nowosądecki ogłasza konkurs na Inicjatywę i Wolontariusza Roku. O nagrody mogą się starać organizacje pozarządowe i osoby w nich działające.

Przez ten konkurs chcemy uhonorować osoby i organizacje, które w poprzednim roku były szczególnie aktywne w działaniach na rzecz innych, promować takie postawy i dziękować za pracę – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Wniosek o wyróżnienie może złożyć każdy mieszkaniec, instytucja czy stowarzyszenie. Trzeba tylko solidnie umotywować zgłoszenie.

Czas na składanie wniosków o nagrody upływa 15. maja. Po tym czasie trafiają one pod obrady specjalnej Kapituły i są zatwierdzane przez Zarząd Powiatu. Nagrody można zdobyć w trzech kategoriach: Najlepsza Inicjatywa Roku, Wolontariusz Roku i Młody Wolontariusz Roku. Oprócz tego jest przyznawana Nagroda Specjalna Starosty Nowosądeckiego, która jest formą docenienia osób szczególnie zasłużonych w działalności organizacji pozarządowych.

Nagrody mają wymiar nie tylko honorowy, ale również finansowy – dodaje starosta Pławiak. – Zazwyczaj jest to tysiąc złotych.

Wnioski należy składać w Kancelarii Administracyjnej Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu lub przesłać na adres Starostwa: ul. Jagiellońska 33, 33-300 Nowy Sącz. Szczegóły znajdują się w zakładce „Organizacje pozarządowe” powiatowej strony internetowej (www.nowosadecki.pl).

fot. arch Fundacji „Będzie Dobrze”

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a