Info z urzędu

Kto „poprowadzi” Ogródek na starosądeckim Rynku? My wiemy!

Opublikowano: Kwiecień 22, 2015 o 7:20 am   /   przez   /   komentarze (4)

Nie tak dawno Gmina ogłosiła przetarg na dzierżawę terenu w obrębie płyty Rynku w Starym Sączu pod lokalizację ogródka gastronomicznego. Ruszyły już prace „przygotowawcze”.

Jak się okazało nie ma wielu chętnych na prowadzenie tego typu działalności, gdyż do Urzędu wpłynęła tylko 1 oferta!

Cena jaką „zażądała” Gmina to minimum 1200 zł netto –To chyba nie tak wiele jak na lokalizację w samym centrum -piszą mieszkańcy. Trzeba jedna pamiętać, że pogoda będzie tutaj decydującym aspektem! Jeśli jej zabraknie, klientów zapewne też!

Zatem kto zaserwuje nam piwko na starosądeckim Rynku?

Przez 2 lata w sezonie od 1 maja do 30 września ogródek będzie w „rękach” firmy  ReMar Renata Golonka, która prowadzi także Restauracje Staromiejską w samym centrum miasta.

Cena czynszu za dzierżawę jaką poniesie firma ReMar to 1300 zł/netto miesięcznie.

Wymagania jakie stawia Urząd Miejski to wyposażenie ogródka w meble drewniane, metalowe, wiklinowe lub z rattanu oraz w jednobarwne parasole ( w kolorach naturalny len, stonowana zieleń lub ceglasty z dopuszczeniem niewielkiego “logo”, jedynie na falbanie parasola)  Sam teren ma być ogrodzony i oświetlony.Do dyspozycji gości mają pozostawać także dwie toalety. Dzierżawca musi także utrzymać porządek na dzierżawionym gruncie i poza ogrodzeniem ogródka oraz wyciszyć nagłośnienie po godzinie 22:00. Należy także zagospodarować teren ogródka zielenią.

Zabrania się Dzierżawcy umieszczania reklam poza znakami logo na falbanie parasola, ustawiania ogródków w formie kopuły lub namiotu umieszczania grilla oraz balonów reklamujących browary a także prowadzenia sprzedaży i spożywania napojów alkoholowych innych niż piwo.

Zatem, pozostało nam czekać na majówkę, kiedy to ogródek ruszy pełną parą oraz wypatrywać „prawdziwej” wiosny!

Komentarze

Komentarze (4)

 • Kwiecień 22, 2015 o 8:47 am mieszkaniec

  Widać właścicielka cały czas poszerza swoje szeregi w gastronomii, ogródki na stawach teraz ogródki na rynku, restauracja , widać że cały czas się rozwija co bardzo się chwali. A więc pozostaje życzyć powodzenia 🙂

 • Kwiecień 22, 2015 o 10:25 am pies

  Jeżeli już to nie życzyć powodzenia tylko przyjść na piwko 😉

 • Kwiecień 22, 2015 o 3:12 pm Anonim

  🙁

 • Kwiecień 27, 2015 o 8:09 am naskos jan

  przy sklepie spozywzym nie mozna napić się piwa ;ustawa antyalkoholowa;na srodku rynku ta ustawa nie obowiązuje kolejne gratulacje dla włodarzy Starego Saza

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a