Info z urzędu

Pomoc PCK dla bezrobotnych

Opublikowano: Czerwiec 3, 2020 o 8:29 am   /   przez   /   komentarze (0)

Do 20 czerwca tego roku, osoby, które z powodu pandemii COVID – 19 straciły źródło dochodu i znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, mogą skorzystać z pomocy oferowanej przez Polski Czerwony Krzyż oraz grupę ubezpieczeniową AVIVA.

Pomoc skierowana jest do osób w wieku od 25 do 60 lat, zamieszkujące miasto Nowy Sącz, Powiat Nowosądecki oraz Powiat Limanowski, pozbawione pracy i źródła utrzymania na skutek pandemii. Do tej grupy trzeba zaliczyć osoby nowo zarejestrowane
w Urzędzie Pracy, które zgłosiły się do Urzędu w terminie od połowy marca do czerwca 2020 roku lub osoby, które prowadziły własną działalność gospodarczą i w związku z ograniczeniami jej wykonywania zmuszone zostały do zamknięcia lub zawieszenia swojego biznesu.

Osoby zgłaszające się do projektu są zobowiązane do okazania stosownego dokumentu informującego o statusie bezrobotnego lub informującego o zawieszeniu lub zamknięciu działalności gospodarczej – na przykład potwierdzenie wygenerowane z systemu e-PUAP. Czas trwania projektu to maj i czerwiec 2020 r.

 – Celem projektu jest wsparcie rodzin, które w wyniku pandemii koronawirusa pozbawione zostały środków finansowych: straciły pracę lub musiały zawiesić lub zamknąć prowadzoną przez siebie działalność gospodarczą. Przez wsparcie rozumiemy tutaj przekazanie potrzebującej rodzinie paczki z produktami żywnościowymi, produktami higienicznymi, czy też produktami chemii gospodarczej – mówi Halina Janusz z Oddziału Rejonowego PCK w Nowym Sączu.

Jeśli potrzebujesz pomocy, nie wstydź się tego. Zgłoś się do Oddziału Rejonowego PCK  w Nowym Sączu.

Kontakt:

Oddział Rejonowy PCK w Nowym Sączu
ul. Gwardyjska 33, Nowy Sącz
zr.nowysacz@pck.org.pl
tel. 18 440 09 90

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a