Info z urzędu

Rusza Budżet Obywatelski – zgłoś swój pomysł!

Opublikowano: 9 stycznia, 2015 o 1:24 pm   /   przez   /   komentarze (2)

Od 10 stycznia mieszkańcy gminy Stary Sącz będą mieli możliwość zgłaszania własnych pomysłów na inwestycje lub inne inicjatywy publiczne, które zostaną sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego. Do dyspozycji jest 400 000 zł, a to w jaki sposób zostaną one wydane zależy jedynie od mieszkańców, którzy w głosowaniu ocenią nadesłane propozycje.

W interaktywnym formularzu www.budzet.um.stary.sacz.pl należy opisać swoją propozycję, podać orientacyjny koszt realizacji oraz uzasadnić jej potrzebę. Po weryfikacji formalnej nadesłanego projektu, zostanie on umieszczony na liście propozycji do głosowania.

Zadania finansowane w ramach budżetu obywatelskiego mogą mieć charakter wyłącznie lokalny, ograniczony do terenu poszczególnych sołectw i osiedli; całkowity koszt realizacji pojedynczego projektu nie powinien być wyższy niż 100 000 zł, a suma kosztów realizacji projektów wybranych do realizacji na terenie jednego sołectwa lub osiedla nie może przekraczać kwoty 100 000 zł. Ograniczenia te zostały wprowadzone w celu uniknięcia koncentracji inwestycji w jednym miejscu. Zasady budżetu obywatelskiego szczegółowo określa regulamin, dostępny

Ponieważ kontakt z urzędem w sprawach związanych z budżetem obywatelskim będzie się odbywał głównie drogą elektroniczną, każda chętna osoba będzie mogła skorzystać z nieodpłatnej pomocy Latarników Polski Cyfrowej – wolontariuszy zachęcających do korzystania z komputerów i Internetu.

Projekty można zgłaszać do 30 marca br., w połowie kwietnia rozpocznie się głosowanie (tradycyjne i przez Internet), w którym będą mogli wziąć wszyscy zameldowani w gminie Stary Sącz mieszkańcy.

Urząd Miasta i Gminy Stary Sącz w styczniu i w lutym br. zorganizuje w każdym sołectwie i na każdym osiedlu spotkania z mieszkańcami, podczas których omówione zostaną szczegółowo zasady korzystania z budżetu obywatelskiego.

Budżet Obywatelski Starego Sącza jest wdrażany przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” w partnerstwie z Urzędem Miasta i Gminy Starego Sącza; projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

 

Regulamin Budżetu dostępny tu: http://bip.stary.sacz.pl/files/fck/109/file/2014-11-14_zalacznik_do_zarz_burmistrza_305_z_2014.pdf

Harmonogramy spotkań z mieszkańcami tu: http://bip.stary.sacz.pl/files/fck/619/file/2015-01-08_harmonogram_budzet_obywatelski.pdf

Starosądeckie.info zaprasza wszystkich do DEBATY:  Na co przeznaczyć „publiczne” pieniądze!?

Zapraszamy. Piszcie w komentarzach swoje propozycje i pomysły!!!!

Komentarze

Komentarze (2)

  • 11 stycznia, 2015 o 3:07 am Johne593

    It’s perfect time to make some plans for the long run and it is time to be happy. I have learn this publish and if I may I want to suggest you few attentiongrabbing things or advice. Maybe you could write next articles regarding this article. I desire to read even more things about it! aceddecdgkfk

  • 14 stycznia, 2015 o 9:22 am BRYJOWIOK

    Mamy szlak papieski ciągnący się od Nowego cmentarza, czy ktoś z urzędu pokusiłby się aby sprawdzić jaki jest jego stan, ja się pokusiłem i stwierdzam że najgorzej jest na samym początku tak jakby Starosądeczanie chcieli ten szlak wymazać u siebie z mapy, początkowy odcinek ok. 2 kilometry od cmentarza do ul. Lipskiej (do asfaltu) to tragedia, błoto i dzikie wysypiska wzdłuż całego odcinka, może by pomyśleć o utwardzeniu może nie asfalt ale chociaż tłuczeń.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"