Info z urzędu

Wieś Kołami się kręci!

Opublikowano: Lipiec 6, 2019 o 9:01 am   /   przez   /   komentarze (0)

Rusza konkurs Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na najpiękniejsze stoisko Koła Gospodyń Wiejskich.

Rozpoczął się okres wielu wydarzeń związanych z rolnictwem i umiejscowionych na terenach wiejskich. Praktycznie każde z nich uświetniają swoją obecnością, barwnymi strojami ludowymi, tradycyjną kuchnią i wyrobami rękodzieła koła gospodyń. Targi, wystawy, festyny, pikniki i wreszcie dożynki trudno wyobrazić sobie bez prezentacji dorobku KGW na stoiskach, które nie dość, że od pyszności się uginają, to jeszcze często bywają istnymi dziełami sztuki. Członkowie Kół wkładają w ich przygotowanie serce i talent, korzystając z różnorodnych bogactw natury.

ARiMR, która od zeszłego roku rejestruje koła gospodyń i przekazuje im pomoc z budżetu państwa, organizuje konkurs na najpiękniejsze stoisko i funduje nagrody.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie ARiMR? Wystarczy, by Koło, które przygotuje stoisko zrobiło dwa zdjęcia: jedno z samym stoiskiem, które będzie wyposażone w informację, iż Koło bierze udział w Konkursie ARiMR (wzór można go znaleźć pod linkiem: https://tiny.pl/tc39b), drugie z przedstawicielami Koła na tle stoiska i zamieściło je w komentarzu pod konkursowym postem na profilu Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR: https://link.do/N2FWJ.

Na członkinie i członków Kół czekają atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone podczas uroczystości związanych z wojewódzkimi obchodami 25-lecia ARiMR w Centrum Jana Pawła II w Krakowie, 29 września tego roku. Laureaci będą też mieli możliwość przedstawienia swojego dorobku szerokiej reprezentacji środowisk wiejskich i rolniczych z całego regionu oraz gościom z całej Polski, w tym przedstawicielom władz państwowych i samorządowych województwa.

Konkurs trwa od 5 lipca do 5 września. Regulamin dostępny jest w siedzibie Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR przy ul. Promienistych 1 oraz na jego profilu na fb www.facebook.com/MalopolskiARiMR/.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Łukasza Smółki wicemarszałka Województwa Małopolskiego.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a