Info z urzędu

Z Burmistrzem o Gminnej Karcie Dużej Rodziny

Opublikowano: 9 stycznia, 2015 o 7:15 pm   /   przez   /   komentarze (4)

Gmina Stary Sącz przygotowuje się do wprowadzenia tak zwanej Gminnej Karty Dużej Rodziny. Zapytaliśmy Burmistrza Jacka Lelka dlaczego starosądecka karta będzie obejmować rodziny z czworgiem i więcej dzieci. Tym bardziej iż działająca już Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny (o której pisaliśmy tu https://www.starosadeckie.info/info-z-urzedu/zaloz-karte-duzej-rodziny/ ) obejmuje rodziny 3+

– Przy wprowadzeniu Karty 4+ mamy realną szansę zaproponowania wielodzietnym rodzinom konkretnych ulg. Zrobienie Karty 3+ byłoby tylko fasadową opcją powielania ogólnopolskiej karty. Zdajemy sobie sprawę, że tych rodzin jest mniej, jednak udzielana pomoc będzie dużo większa. Taka zapadła decyzja -relacjonuje Burmistrz Jacek Lelek.

– Posiadacze Gminnej Karty 4+ będą mogli liczyć na zniżki za wodę,ścieki, komunikację miejską a także wydarzenia kulturalne. Będziemy zapraszać różne firmy i instytucje z terenu Miasta i Gminy aby przystąpiły do programu, zostając tym samym partnerem Karty.Uruchomienie Karty 4+ nastąpi najwcześniej w połowie drugiego kwartału- podsumowuje Burmistrz.

 

fot.premier.gov.pl

 

 

 

Komentarze

Komentarze (4)

 • 8 stycznia, 2015 o 7:53 pm Ziom

  Proste – trochę to 4+ pod publikę, takich rodzin jest dużo mniej a co za tym idzie mniej z kasy budżetu pójdzie na to (lub mniej wpłynie) ale za to i tak medialnie jest super 🙂 bo, co jak co powiedzą, że burmistrz wprowadził ulgi dla rodzin wielodzietnych i co ważne dał większe ulgi/zniżki jak ogólnopolska karta – i jest super przez to.

  a tak na poważnie – kicha, Warszawa uznała 3+ jako rodziny wielodzietne – ale władza lokalna uważa inaczej.

 • 9 stycznia, 2015 o 1:40 pm O~~

  Żenujące!!!! Skoro rodzina wielodzietna to 3+ to burmistrz niech nie zmienia ustaw! O jakim powielaniu kart ogólnopolskiej mówi??? przecież rodzinom 3+ też jest ciężko i myślę, że bardziej przydało by się ulżyć właśnie poprzez obniżenie opłat wszelakich czy dostęp do kultury (na miejscu)Ogólnopolska zakupy w „kruku”, Vistuli itp…….Porażka! Myślę, że gminna karta wielkiej rodziny dyskryminuje właśnie wielkie rodziny! Zmieniłam zdanie o P. Burmistrzu……

 • 9 stycznia, 2015 o 1:43 pm O~~

  Oczywiście! Byle się pokazać ile to się robi dla rodzin „wielodzietnych”

 • 9 stycznia, 2015 o 1:45 pm ela

  Z całym szacunkiem ale Burmistrz żyje mitem wielodzietnej rodziny 4, 5, 6+ a takich rodzin naprawdę jest mało, żeby nie powiedzieć wcale. Wszędzie mówi się że mamy niż demograficzny…a rodzina wielodzietna to dzisiaj 2+ jeśli wogóle. Jedynaki w modzie a najlepiej kot i pies.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"