Kultura, Z ostatniej chwili

Barcice nie oddały zwycięstwa. Przegląd pieśni patriotycznych w Starym Sączu

Opublikowano: 12 listopada, 2016 o 11:49 am   /   przez   /   komentarze (9)

Dzień przed obchodami 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie szkół z terenu miasta i gminy Stary Sącz sprawdzili się w patriotycznym repertuarze.

Na scenie Sokoła zaprezentowało się 11 grup: Szkoła Podstawowa w Popowicach, Szkoła Podstawowa w Gaboniu, Szkoła Podstawowa w Gołkowicach, Szkoła Podstawowa w Przysietnicy, Zespół Szkół w Barcicach (zwycięzcy ubiegłorocznego przeglądu), Szkoła Podstawowa w Skrudzinie, Gimnazjum w Gołkowicach, Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu, Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, Gimnazjum w Przysietnicy i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.

Ważnym aspektem przeglądu było ocalenie od zapomnienia tradycyjnych, polskich pieśni patriotycznych, a co za tym idzie pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego kraju i zaszczepianie w młodym pokoleniu upodobań artystycznych w duchu patriotycznym. – Słowo patriotyzm brzmi dumnie – mówił do uczestników festiwalu zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki – Pieśń patriotyczna z pewnością wpisuje się w pamięć o tych wszystkich, którzy za dobro ojczyzny oddali swoje życie czy oddali swoją pracę. Bo musimy pamiętać o jednym – to jest piękny hołd, a tyle jest w nas patriotyzmu, ile w pieśni.

Wyniki V Przeglądu Pieśni Patriotycznych w Starym Sączu

 1. Zespół Szkół w Barcicach

Wyróżnienie:

Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu

Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu

Gimnazjum w Gołkowicach

Szkoła Podstawowa w Gaboniu

Gratulujemy!

Zobacz także: Stary Sącz. Mali artyści wyśpiewali patriotyzm

Pełna GALERIA zdjęć dostępna >>>TUTAJ<<<

Komentarze

Komentarze (9)

 • 12 listopada, 2016 o 2:13 pm Barcice

  Gratuluję Panie Marku.

 • 12 listopada, 2016 o 4:16 pm Ten, który oglądał

  Absolutnym i niekwestionowanym zwycięzcą powinno zostać Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu, przygotowanie, wykonanie i oprawa na najwyższym poziomie. Widać jury ma problem z profesjonalnym podejściem do sprawy, no cóż przykre to, ale prawdziwe…do tego trzeba, wielkiej mądrości…

 • 12 listopada, 2016 o 6:30 pm TA KTÓRA OGLĄDAŁA

  Wielkie brawa dla Barcic,podziękowania dla P.Marka Kanik

 • 13 listopada, 2016 o 1:19 pm Ewa

  Brawa dla młodzieży z Barcic i ich opiekuna, ale także dla wszystkich, którzy uczestniczyli w Przeglądzie Pieśni Patriotycznych. Doceńmy pracę i zaangażowanie każdego zespołu. Brawo!

 • 13 listopada, 2016 o 10:10 pm Gołkowice

  No cóż to jest sztuka. Nie da się zmierzyć, zważyć i wyliczyć. Też mi sie wydaje, że nasze dzieci były najlepsze. I miały wiele instrumentów: dęte, smyczki, gitary., ale to konkurs i ocenia jurry. Oceniło tak jak oceniło i trzeba uszanować albo nie stawać do konkursu.

 • 14 listopada, 2016 o 10:12 am meloman

  „Absolutnym i niekwestionowanym zwycięzcą powinno zostać Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu, przygotowanie, wykonanie i oprawa na najwyższym poziomie” jakby nie te fałsze, ślamazarny rytm i mega dziwny aranż zupełnie nie z tej bajki to może tak, ale… A tak wogóle to pycha kroczy krok przed klęską. No tak nikt się nie poznał na talencie zadufanych w sobie gimnazjalistów z PG. Co najmniej kilka zespołów było zupełnie poza zasięgiem PG. I tak jak powiedział powiedzieli mądrze we wcześniejszych wypowiedziach- gratulacje należą się dla wszystkich a zwycięzca może być jeden.

 • 14 listopada, 2016 o 1:23 pm Obserwator

  A widzicie tą autentyczną i szczerą radość na twarzach dziewczynek ze zdjęcia? Bezcenne Brawo Wy

 • 14 listopada, 2016 o 4:19 pm Meloman Bis

  Meloman widać że bardzo ci nie leży to PG. Wyluzuj trochę…..będziesz zdrowszy

 • 16 listopada, 2016 o 10:46 pm jaaa

  rozumiem że możesz być zazdrosny/a ale moim zdaniem zaśpiewały dobrze i szkoda że nie wygrała moja szkoła lecz rozumiem to i szanuję tę decyzję 🙂

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"