Kultura

Barcickie kolędowanie

Opublikowano: Styczeń 9, 2019 o 8:22 am   /   przez   /   komentarze (0)

6 stycznia 2019 r. w Barcickiej Bibliotece, jak co roku, odbyło się Barcickie Kolędowanie, przygotowane przez Sołtysów Barcic, Barcic Dolnych oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Barcic. Imprezę swoją obecnością uświetnił m. in.: Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Spotkanie rozpoczął Prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Barcic Przemysław Mairer, który przywitał przybyłych gości oraz poinformował, że pieniądze zebrane na corocznym Kiermaszu Bożonarodzeniowym zostały tradycyjnie przekazane na cel charytatywny. W tym roku była to  rehabilitacja Marty i Grzegorza. Zaprosił również zebranych do obejrzenia spektaklu bożonarodzeniowego.

W spektaklu wystąpili członkowie Stowarzyszenia Mieszkańców Barcic oraz przyjaciele Stowarzyszenia, reżyserowała Pani Zofia Trzcińska. Tematem przewodnim sztuki był największy  problem obecnych czasów, tj. zabieganie i błędne akcenty w przedświątecznym czasie. Przedstawienie w lekki i żartobliwy sposób pokazało nasze przywary, jednocześnie dało temat do przemyśleń dla wszystkich zebranych. Spektakl został przyjęty bardzo ciepło a aktorzy nagrodzeni  gromkimi brawami.

Po spektaklu głos zabrał Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, który komplementował grę aktorów i podkreślił, iż tak liczne grono publiczności wskazuje, że tego typu imprezy potrzebne są społeczeństwu.

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni goście mogli wspólnie pośpiewać kolędy przy akompaniamencie  Krzysztofa Ogorzałego, a także skosztować wspaniałych wypieków i poczęstunku przygotowanym przez niezastąpione Panie ze Stowarzyszenia Mieszkańców Barcic.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a