Kultura

Bonawentura to Festiwal który insipiruje. Tu i Teraz!

Opublikowano: 17 marca, 2016 o 8:37 am   /   przez   /   komentarze (0)

Ideą Bonawentury czyli Festiwalu Podróży i Przygody w Starym Sączu, jest zachęcenie publiczności do aktywnego poznawania świata i poszukiwania inspiracji w odmiennościach kultur. Taki był cel. Jak się okazuję, spełniony w 200%.

Festiwal z roku na rok ma coraz większą rzeszę fanów. W tym roku, bilety rozeszły się  jak świeże bułeczki. Nie potrzebne były „rabaty”, pakiety ani specjalna promocja. Bonawentura to już marka sama w sobie. To pokazuje, jak bardzo „zachłanni” jesteśmy podróżować. Jednak podróżować należy głową, a jak to robić najlepiej, pokazuje własnie Bonawentura.

Pozdrawiam z Australii.To, że teraz włóczę się po świecie zawdzięczam w dużej mierze własnie Bonawenturze -pisze na jednym z portali społecznościowych Natalia,

My także będziemy na Bonawenturze, bo mamy do niej spory sentyment -pisze Andrzej Budnik – Wojciech (Knapik, przyp. red) widzisz jak inspirujesz ludzi? Po Australii się dziewczyna włóczy „przez Twoje wymysły”.

Bonawentura to spotkanie ludzi drogi i wszystkich tych, którym bliskie jest piękno przyrody, doświadczanie obcych kultur, przeżywanie przygód. Nie liczy się wyczyn czy egzotyka miejsca podróży, lecz jakość doświadczeń i relacji. Wszak od marzeń zaczyna się każda podróż.

Prelekcje i spotkania poszerzają nasze horyzonty, motywują i inspirują. Sami dobrze wiemy, że odpowiednio doprawiona historia sprawia, że chce się pojechać, zobaczyć i przeżyć przygodę osobiście – mówią organizatorzy. Dlatego też wspomniany festiwal inspiruje i porywa tłumy, a każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Będą opowieści z końca świata, filmy, przygody – czasami mrożące krew w żyłach, a czasami śmieszne i zabawne. A to wszystko w towarzystwie prawdziwych podróżników w iście podróżniczej atmosferze.

W aktywnym poznawaniu świata przeszkadzają głównie stereotypy, powielane często w mediach, dotyczące różnych krajów i kultur. Widzimy bardzo wąski wyrywek rzeczywistości i do tego interpretujemy go wyłącznie przez nasz pryzmat, tu i teraz. Dlatego Bonawentura inspiruje, by „wejść w czyjeś buty” i przekonać się jak naprawdę wygląda przygoda.

 

Masz dla nas temat? Pisz na kontakt@starosadeckie.info

Jesteśmy też na Facebooku: Starosądeckie.info

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"