Kultura, Z ostatniej chwili

Bonawentura’24 – święto podróżników rozpoczyna się w Starym Sączu!

Opublikowano: 23 lutego, 2024 o 8:51 am   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj rozpoczyna się 12. Festiwal Podróży i Przygody Bonawentura. Festiwal od 2011 r na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalno-edukacyjno-towarzyskich. Chociaż tak naprawdę trudno to wydarzenie jednoznacznie sklasyfikować. Podczas festiwalu dominuje tzw. storyteling czyli snucie opowieści na kawie podróży. Bonawentura znana jest też z tego, że promuje świadome i uważne podróżowanie.

Warto przypomnieć, że Bonawentura została wyróżniona przez Europejską Federację Festiwali jako Remarkable Arts Festival (Wyjątkowy Festiwal Sztuki). Doceniono go za „przełamywanie stereotypów medialnych i promowanie prawdziwego obrazu świata, pełnego otwartości i uznania dla innych kultur”. Uznano, że Bonawentura „odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu nowoczesnego, tolerancyjnego i otwartego społeczeństwa”.

W Starym Sączu opowiadamy o świecie, otwieramy oczy na piękno, dramaty, niesamowite wydarzenia – wszystko w duchu starego dobrego snucia opowieści, dziś modnie nazywanego storytellingiem. Równolegle do opowieści dzieje się świat na zdjęciach i filmach – dzięki dostępnej technologii – coraz bardziej profesjonalnie uchwycony i pokazany.

Szczegółowy PROGRAM znajdziecie TUTAJ

Starosądeckie.info patronem medialnym wydarzenia.

Tegoroczny festiwal zakończy koncert zespołu KNEDLOVE.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"