Kultura, Z ostatniej chwili

„Ciupaga” z Nagrodą Starosty!

Opublikowano: 16 lutego, 2017 o 2:43 pm   /   przez   /   komentarze (1)

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego, starosta Marek Pławiak wręczył Kapeli Góralskiej „Ciupaga” z Łącka Nagrodę Starosty w wysokości 2 tysięcy złotych.

Dziękuję wszystkim członkom Kapeli za niezwykłą promocję ziemi sądeckiej na antenie ogólnopolskiej telewizji – powiedział starosta Marek Pławiak. – Dzięki Waszej miłości do muzyki regionalnej, twórczemu podejściu do tradycji oraz talentowi artystycznemu Sądecczyzna i jej dorobek zyskała wielu miłośników w Polsce. Każdy Wasz koncert to eksplozja radości i zabawy doskonale rozsławiająca nasz region. W niezwykły sposób łączycie tradycję z nowoczesnymi brzmieniami i ciekawą aranżacją. Wszystkim członkom Kapeli Góralskiej „Ciupaga” życzę dalszej wspaniałej kariery artystycznej, realizacji planów i nieprzemijającej miłości do muzyki.

Kapela dała krótki koncert i zaprezentowała swoje muzyczne umiejętności.

Dziękujemy za nagrodę i docenienie nas przez władze Powiatu Nowosądeckiego – mówił Piotr Krzywdziński, lider grupy. – Specjalne podziękowania należą się staroście Markowi Pławiakowi, wicestaroście Antoniemu Koszykowi i radnemu Tadeuszowi Zarembie z Łącka, który wysyłał mnóstwo esemesów, wspierając nas przez cały czas występów w programie.

Przypomnijmy, że Kapela Góralska „Ciupaga” występowała m.in. w „Mam talent”.

Kapela Góralska „Ciupaga” z Łącka istnieje od 2005 roku. Gra żywiołowe utwory folkowe inspirowane klimatami słowackimi, bałkańskimi, węgierskimi i cygańskimi. Zaletą muzyków jest radosne i pełne ekspresji przekazywanie muzyki. Kapela występuje na scenach lokalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Zagrała ponad sto koncertów.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Komentarze (1)

  • 16 lutego, 2017 o 10:16 pm Dziewczyna z Jasła

    …..Hej górole, górole, góralsko muzyka……. Chłopaki, gratuluję. Zawsze jestem z Wami………

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a