Kultura, Z ostatniej chwili

„ETIUDA” zaczarowała publiczność. Fenomenalne baletnice na scenie…

Opublikowano: Październik 15, 2016 o 9:09 am   /   przez   /   komentarze (0)

Pokaz gracji, piękna i umiejętności…..magia.

Podczas wczorajszych obchodów Dnia Edukacji Narodowej na deskach starosądeckiego Sokoła wystąpiły baletnice ze Studia Tańca Artystycznego „Etiuda” pod czujnym okiem Patrycji Machety. Piękno, gracja, harmonia i swoboda z jaką poruszały się na scenie sprawiły, że publiczność nagrodziła je olbrzymimi brawami.

Dla niektórych baletnic był to debiut sceniczny. Młode artystki zaprezentowały swoje umiejętności a publiczność mogła podziwiać urozmaicone układy taneczno – baletowe, piękne stroje które przyszłe adeptki tańca prezentowały do muzyki klasycznej i wiedeńskich walców. Nie zabrakło klasycznych tercetów tanecznych. Grupy baletowe od 6 lat prowadzi Patrycja Macheta oraz jej asystentka Oksana Babenko. Wszystkim baletnicom gratulujemy wspaniałego występu scenicznego i życzymy dalszych równie udanych pokazów tanecznych na które czekamy!

Przypomnijmy.

Studio Tańca Artystycznego „ETIUDA” powstało w 2010 r. w celu upowszechniania tańca klasycznego jak i charakterystycznego wśród dzieci i młodzieży. Prowadzone jest przez Patrycję Machetę, wieloletnią tancerkę i solistkę Zespołu  „Miniatury” w Krynicy – Zdroju pod kierownictwem Władysława Szlęka – wybitnego artysty polskich scen baletowych, oraz jej asystentkę Oksanę Babenko – dyplomowaną nauczycielkę tańca i wykładowcę choreografii.

STA  „Etiuda” prowadzone jest w Starym Sączu w Klubie OMEN, Rynek 22 oraz w Nowym Sączu Miejski Ośrodek Kultury, Al. Wolności 23.

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco: Starosądeckie.info 

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a