Kultura

Fabryka Młodych Talentów

Opublikowano: Październik 11, 2018 o 5:58 am   /   przez   /   komentarze (0)

4 października odbyło się długo oczekiwane spotkanie z młodymi,którzy swoim talentem promują sądecczyznę. Spotkanie zorganizowała Fundacja „Będzie Dobrze”, który swój projekt rozpoczęła już kilka miesięcy temu.

-To wspaniała inicjatywa, która miejmy nadzieję, da szansę zaistnieć wielu młodym utalentowanym osobom. A mamy ich bardzo dużo. Mówię tutaj o muzykach, tancerzach i sportowcach. Ale lista jest bardzo duża – mówi Anna Pych, prezes Fundacji „Będzie Dobrze”

– Mamy świadomość, że nie pomożemy każdemu, kto się do nas zgłosi, ale chcemy zbudować takie zaplecze, które zapewni te wsparcie dla większości uczestników projektu. Będziemy współpracować z organizacjami pozarządowymi, włodarzami miasta, instytucjami i osobami prywatnymi – mówi Kamil Olesiak, współtwórca projektu, członek zarządu Stowarzyszenia Orion

Fabryka obecnie ma już 2 podopiecznych: sportowców kulturystę Klaudiusza Dębowskiego oraz Mistrza Polski w podnoszeniu sztangi leżąc Marcina Dulko. Do projektu wciąż włączają się nowe osoby jak: utalentowani muzycy Jan Stosur, Łukasz Górski czy Przemysław Lipień.

Podczas spotkania w Winus club młodzi ludzi wyrażali  swoje opinie na temat funkcjonowania kulturalnej przestrzeni w Nowym Sączu, a także przedstawili swoje pomysły i plany na funkcjonowanie fabryki.

Gościem spotkania był wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech, który odpowiedział także na pytania dotyczące współpracy z Urzędem Miasta.
Fundacja ma zamiar takie spotkania organizować co 2 miesiące.

Więcej o projekcie będzie można poczytać na stronie Fundacji: www.bedziedobrze.pl

Projekt oficjalnie ruszy początkiem grudnia 2018 roku

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a