Kultura

Gimnazjaliści „Słowackiego” i „Oczekiwany Gość”

Opublikowano: Marzec 14, 2016 o 7:57 am   /   przez   /   komentarze (6)

Młodzież umie wprowadzić nas w niezwykły nastrój. Ci, którzy niedzielne popołudnie spędzili w starosądeckim Centrum Kultury nie żałują.

Wczoraj (13 marca) na deskach Sokoła zaprezentowała się Grupa Teatralna NIM NUL działająca przy Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego. Wystawili sztukę „Gość Oczekiwany”. Swoją grą aktorską zachwycili starosądecką publiczność, którą powitała wicedyrektor Wioletta Nowak.

Jestem pod ogromnym wrażeniem, bo młodzież potrafi pokazać to, co nam na co dzień umykamówi Janina –Dziękuje za to, że byli z nami, że mieli odwagę wyjść na scenę i za to, że poszukują wartościowych rzeczy w dzisiejszym świecie.

Wątek sztuki „Gość Oczekiwany” został zaczerpnięty z legendy śląskiej. Autorka Zofia Kossak pisała: „Utwór ten jest obrazem dramatu, jaki codziennie i na całym świecie, w milionach replik, rozgrywa się pomiędzy Bogiem a ludźmi. Bóg nieustannie przychodzi do ludzi. Odtrącony powraca wielokrotnie. Ludzie, którzy przyjmują go w prostocie i bezinteresownej miłości, są przezeń obdarowani hojną, opływającą w mleko i miód miarą. Natomiast biada tym, którzy pragną widzieć i wierzyć w Boga dla własnych i spodziewanych korzyści.”

„Gość Oczekiwany” to przypowieść o wierze, nadziei, pokorze, ale także o pysze i głupocie ludzkiej. Jezus istotnie przychodzi do każdego człowieka, który Go zaprosi, jednakże dążąc do osiągnięcia korzyści materialnych, bohaterowie sztuki nie zauważyli tego, co najważniejsze, że Bóg przychodzi najczęściej w osobie drugiego człowieka. Bohaterowie uosabiają powszechne ludzkie charaktery, z którymi każdy może się utożsamić. Ich losy zachęcają do refleksji nad tym, jakie miejsce zajmuje Bóg i Jego miłość w ludzkim życiu.

Zarówno uczniom jak i nauczycielom przygotowującym spektakl należą się wielkie brawa. Z pewnością zapadnie na długo w pamięci oglądających.

Polub nas na Facebooku: Starosądeckie.info

Komentarze

Komentarze (6)

 • Marzec 14, 2016 o 9:19 am one

  Wystawić spektakl dla szerszej publiczności… a uczniowie gimnazjum to otwarci, wrażliwi młodzi ludzie

 • Marzec 14, 2016 o 10:08 am o

  Piękne przedstawienie na najwyższym poziomie. Wielkie brawa dla pań które przyczyniły się do jego powstania, i oczywiście dla aktorów w których wcieliła się młodzież z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu. Jak widać szkoła nie spoczywa na laurach w edukacji młodzieży, jak to nie którzy sądzą i stawiają na podium prywatne Gimnazjum. Widać zaangażowanie nauczycieli, rodziców i oczywiście Pani Dyrektor Nowak, która nie ma sobie równych, jej zaangażowanie w dobro tej szkoły jest bezcenne. Posyłajcie dzieci do tej właśnie szkoły. Pozdrawiam.

 • Marzec 14, 2016 o 5:54 pm Anonim

  O, problemy z naborem?

 • Marzec 14, 2016 o 9:34 pm Hwiwn

  Problemy? Człowieku publiczne jest milion razy lepsze niż prywatne ;>

 • Marzec 14, 2016 o 10:12 pm Anonim

  XD

 • Marzec 14, 2016 o 10:16 pm Beata N.

  Piękne przedstawienie ! Młodzi aktorzy jak profesjonaliści. Gratulacje dla p. Zosi Trzcińskiej i syna – Jurek tam z góry jest z niego dumny …

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a