Kultura, Z ostatniej chwili

Gimnazjaliści „Słowackiego” zaprezentują się na scenie! Zapraszamy!

Opublikowano: 13 marca, 2016 o 8:11 am   /   przez   /   komentarze (0)

Grupa Teatralna NIM NUL działająca przy Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego przedstawi sztukę pt. „Gość Oczekiwany”. Na spektakl młodzież zaprasza w najbliższą niedzielę tj. 13 marca 2016 o godz. 17:00. Aktorzy zaprezentują się na deskach Kina Sokół w Starym Sączu.

Wstęp wolny

Wątek sztuki „Gość Oczekiwany” został zaczerpnięty z legendy śląskiej. Autorka Zofia Kossak pisała: „Utwór ten jest obrazem dramatu, jaki codziennie i na całym świecie, w milionach replik, rozgrywa się pomiędzy Bogiem a ludźmi. Bóg nieustannie przychodzi do ludzi. Odtrącony powraca wielokrotnie. Ludzie, którzy przyjmują go w prostocie i bezinteresownej miłości, są przezeń obdarowani hojną, opływającą w mleko i miód miarą. Natomiast biada tym, którzy pragną widzieć i wierzyć w Boga dla własnych i spodziewanych korzyści.”

„Gość Oczekiwany” to przypowieść o wierze, nadziei, pokorze, ale także o pysze i głupocie ludzkiej. Jezus istotnie przychodzi do każdego człowieka, który Go zaprosi, jednakże dążąc do osiągnięcia korzyści materialnych, bohaterowie sztuki nie zauważyli tego, co najważniejsze, że Bóg przychodzi najczęściej w osobie drugiego człowieka. Bohaterowie uosabiają powszechne ludzkie charaktery, z którymi każdy może się utożsamić. Ich losy zachęcają do refleksji nad tym, jakie miejsce zajmuje Bóg i Jego miłość w ludzkim życiu.

Grupa Teatralna NIM NUL wraz z opiekunami serdecznie zaprasza na spektakl „Gość Oczekiwany”.

Masz dla nas temat? Pisz na kontakt@starosadeckie.info

Jesteśmy też na Facebooku: Starosądeckie.info 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"