Kultura

Goran Bregović oficjalnie na Pannonica Festival w Barcicach!

Opublikowano: Kwiecień 20, 2019 o 7:52 am   /   przez   /   komentarze (0)

Geniusz z Sarajeva wystąpi na plenerowej scenie w Barcicach nad Popradem na specjalnym koncercie w ramach Festiwalu Pannonica. Przed głównym koncertem wieczoru zagrają: Etnorom (HU) oraz Adam Strug (PL) z zespołem. Co roku w małej wsi Barcice zjeżdżają się artyści z całych Bałkanów – zespoły, duety i wokaliści solowi. Wszyscy do szaleństwa zakochani w muzyce ludowej. To będzie “legendarna” odsłona. Nie może być inaczej skoro kołem zamachowym będą w tym roku LEGENDY sceny bałkańskiej, które Organizatorzy zaprosili do Barcic nad Popradem.

Kto wystąpi na trzydniowym festiwalu w 2019 roku? Znamy już 9 z 12 zespołów. Będą to: Bora Dugić (Serbia), Goran Bregović and His Funeral & Wedding Band (Serbia, Macedonia, Bułgaria), Bulgarian Voices Angelite (Bułgaria), Kočani Orkestar (Macedonia), Etnorom (Węgry), Adam Strug (Polska), Bisserov Sisters (Bułgaria), Stefan Mladenović Orkestar feat. Heyli (Serbia, Polska) oraz Baro Drom Orkestar (Włochy).

Co nas czeka? To samo, co do tej pory czyli : Ogień!, energia, radość, świetna zabawa, magia, trąbki, Bałkany, Serbia, relaks i luz (to w ankietach 10 najczęściej wskazywanych skojarzeń z Pannoniką).
Poza sceną: warsztaty, filmy, tańce, biesiadowanie, etno-moda, literatura, artyści uliczni, sztuki wizualne, Guczodisko w stodole, wędrówki, …animacje dla dzieci, węgierski Dom Tańca i wiele innych.

Pannonika to festiwal na którym nie ma przypadkowej publiczności, widownia przybywa ze wszystkich zakątków Polski i nie tylko. Coraz częściej zaglądają sąsiedzi ze Słowacji, Czech, Ukrainy.

„Festiwal inny niż wszystkie”. Choć podobne hasła zapowiadają prawie każdy muzyczny spęd, to akurat w tym przypadku jest wiele racji. Przede wszystkim ze względu na miejsce całego zdarzenia. Większość imprez muzyki etnicznej odbywa się w miastach (!), albo przynajmniej w miejscowościach zapoznanych turystycznie. A przecież prawdziwy folk rodzi się na rozdrożach, często pośrodku niczego, w takich miejscach jak właśnie Barcice w Beskidzie Sądeckim. Tu właśnie wraca do swych korzeni i inspiracji. Jednak, żeby zrobić taki festiwal, potrzeba jednej ważnej rzeczy – prawdziwej pasji i wiary w to, że kultura jest czymś naprawdę ważnym. Czemu warto poświęcić swoje siły i energię. Robiąc małej miejscowości festiwal, tydzień czytania książek, albo wystawę lokalnego twórcy. Bo prawdziwa, żywa kultura to nie tylko to czym zajmują się stołeczne media, ale suma wszystkich działań lokalnych artystów i zapaleńców -pisał Piotr Czyż w „Polska ma sens”

Już teraz można nabyć bilety na poszczególne dni imprezy, czy też trzydniowe karnety. Barcice rozpalą się do czerwoności 29, 30 i 31 sierpnia.

Bilety do nabycia TUTAJ

A tak było w ubiegłym roku….kto nie był ten trąba!

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a