Kultura
Kamionczanki świętowały 45. urodziny!
Mszą świętą rozpoczęły się w minioną sobotę obchody jubileuszu 45-lecia Zespołu Śpiewaczego Kamionczanki. Członkom zespołu gratulował starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który wręczył Marii Ruśniak – szefowej zespołu – promesę na 2000 zł, a także uhonorował wyróżniające się osoby Złotym i Srebrnym Jabłkiem Sądeckim.

Staroście towarzyszył radny powiatowy Michał Nowak.
Złote Jabłko Sądeckie otrzymały: Anna Popiela, Stanisława Siedlarz, Barbara Ziobrowska, Helena Syktus, Irena Oleksy. Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymały: Janina Wietrzak, Irena Wietrzak, Anna Teper, Julia Ziobrowska i Maria Kulpa.


– Serdecznie gratuluję jubileuszu – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Jestem dumny, że w naszym regionie działają tak wspaniałe zespoły. Dbacie o kulturę, o przekazywanie tradycji kolejnym pokoleniom, a wasz śpiew sprawia, że na twarzach słuchaczy gości uśmiech. Dziękuję paniom za niezwykłe zaangażowanie i stałą obecność w życiu artystycznym Sądecczyzny.


Z gratulacjami pośpieszył również wójt gminy Kamionka Wielka Andrzej Stanek, a także dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Magdalena Dąbrowska i zaprzyjaźnione zespoły regionalne z całej Sądecczyzny.

Fot. Maria Olszowska






Ruszyła policyjna akcja „Bezpieczne wakacje 2026” na Sądecczyźnie
Marian Potoniec odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej
Dlaczego warto dołączyć do Hardych Dzieciaków latem?
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm