Kultura

Karaś/Rogucki zagrają w Starym Sączu

Opublikowano: 18 marca, 2023 o 10:43 am   /   przez   /   komentarze (0)

Bez wątpienia będzie to najważniejsze wydarzenie koncertowe pierwszej połowy roku w starosądeckim Sokole. Już za kilka dni, 25 marca, gościć będziemy nietuzinkowy duet Kraś/Rogucki – artyści od jesieni zeszłego roku są w ogólnopolskiej trasie koncertowej, promującej ich najnowszy album „Czułe kontyngenty”.

Drugi album zespołu KARAŚ/ROGUCKI to potężna dawka romantyzmu, nostalgii, miłości i życzliwości. Piosenki, które zawarte zostały w „Czułych kontyngentach”, stworzone przez zespół: Kuba Karaś, Piotr Rogucki, Wiki Jakubowska oraz Kamil Kryszak, mają przynosić ulgę, przytulać, poruszać i wzruszać. Przesłaniem jest tu miłość jako narzędzie pozwalające nam wyrwać się z chaosu, w którym nieuchronnie pogrąża się świat.

 To płyta bardzo osobista, o bliskości, czułości. Rodziła się na szerokiej przestrzeni czasu, dlatego nie spodziewałem się, że uda nam się stworzyć jakąś spójną koncepcję. Jednak finalnie wykluł się wspólny mianownik dla tego albumu. Wiele razy mówiłem Kubie, że nie wiem co z tego wyjdzie, a on odpowiadał: „Ja też nie wiem”. Ostatecznie okazało się, że prowadziła nas jakaś podświadoma siła, która w pewnym sensie przejęła kontrolę i okazało się, że wyszło bardzo dobrze. – mówi Piotr Rogucki.

– Pod względem muzycznym to KARAŚ/ROGUCKI rozpoznawalny z pierwszego albumu. Charakterystyczny bas i melodyjne riffy, okraszone synthami w sosie new romantic, romantic pop czy shoegaze. Jednak po naszych doświadczeniach koncertowych, przeniosłem do produkcji więcej energii, gitar i żywych bębnów. – dodaje Kuba Karaś.

Sobotni koncert Karaś/Rogucki to niepowtarzalna okazja wysłuchania tych świeżych, przestrzennych utworów na żywo w Starym Sączu – i to w absolutnie najlepszej jakości brzmienia, ponieważ w 2020 roku Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari zakupiło aparaturę nagłośnieniową firmy El Accoustic z najwyższej półki. Dzięki tej inwestycji każde wydarzenie muzyczne w sali koncertowej starosądeckiego Sokoła to uczta dla najbardziej wymagających audiofilów. Po długiej i mrocznej pandemicznej przerwie wszyscy spragnieni artystycznych doznań muzycznych na najwyższym poziomie i w rewelacyjnej jakości dźwięku, na pewno się nie zawiodą. Zapraszamy.

Bilety: Koncert Karaś / Rogucki Czułe kontyngenty | Kup bilet online – Ekobilet

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a