Kultura, Z ostatniej chwili

Katarzyna Zielińska zachwyciła w Nowym Sączu

Opublikowano: Październik 19, 2019 o 8:51 am   /   przez   /   komentarze (0)

Teatr Muzyczny Roma zaproponował nowosądeckiej publiczności podczas XXIII Jesiennego Festiwalu Teatralnego widowisko na najwyższym poziomie artystycznym pt. “Nowy Jork, Prohibicja”, którego producentką jest starosądeczanka Katarzyna Zielińska

Katarzyna Zielińska jako producentka teatralna zadebiutowała w 2012 roku, wystawiając sztukę „Berlin. 4.00 rano”. Po siedmiu latach aktorka zdecydowała się na kontynuację sztuki w spektaklu „Nowy Jork. Prohibicja”. Aktorka przyznała, że pokochała Nowy Jork od pierwszego wyjazdu. Jej zdaniem to miasto nigdy nie zasypia, ma niepowtarzalny klimat i potrafi nieźle zawrócić w głowie.

Nowy Jork. Prohibicja” przenosi nas do Ameryki lat 20. XX wieku w czasy prohibicji. Nie było łatwo doprowadzić do premiery tego spektaklu. Znalezienie sponsorów, uzyskanie praw autorskich do piosenek, piętrzące się trudności trwały trzy lata. Ale Katarzyna Zielińska jest przecież rodowitą góralką i ma w sobie góralski upór i zawziętość, i nigdy się nie poddaje.  I swoje marzenia spełnia. Nic więc dziwnego, że udało się aktorce doprowadzić do premiery spektaklu.

Przedstawienie było znakomite pod każdym względem. Muzyka, piosenki, światła i wykonanie, które doceniała publiczność nagradzając każdy song gromkimi brawami, a na zakończenie owacją na stojąco.

“Nowy Jork, Prohibicja” – teksty polskie i tłumaczenie: Michał Chludziński.
Scenariusz i reżyseria: Łukasz Czuj
Scenografia i kostiumy: Maciej Chojnacki
Kierownictwo muzyczne: Marcin Partyka
Choreografia: Paulina Andrzejewska-Damięcka
Obsada: Katarzyna Zielińska, Magdalena Smalara, Kacper Kuszewski, Rafał Królikowski.

fot. Andrzej Rams

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a