Kultura, Z ostatniej chwili

Kolejny krążek w Powiatowej Fonotece – tym razem zespół „Piecuchy”

Opublikowano: 27 stycznia, 2021 o 9:35 am   /   przez   /   komentarze (0)

Do Powiatowej Fonoteki trafił kolejny krążek CD. Tym razem płytę nagrał Zespół „Piecuchy”. Dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył przedstawicielom grupy płytę „matkę”.

– Gratuluję i dziękuję za dbanie o tradycję i folklor – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Dzięki temu, że istnieje Fonoteka, w jednym miejscu mamy zgromadzone nagrania z różnych stron Powiatu Nowosądeckiego. Cieszę się, że zespoły i grupy regionalne korzystają z możliwości nagrywania płyt w profesjonalnym studio w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury. Płyta z utworami wykonywanymi przez zespół „Piecuchy” to 168 krążek w Fonotece.

Dodatkowo, z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia zespołu, starosta Marek Kwiatkowski wręczył jego szefom nagrodę w wysokości 3000 złotych.

Zespół „Piecuchy” działa od 1995 r. pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Nawojowej. Prezentuje bogaty folklor regionu Lachów Sądeckich. Obecnie w zespole śpiewa i tańczy około stu osób w wieku od 6 do 16 roku życia.

– Na płycie znalazły się między innymi wyliczanki, zgadywanki i piosenki, które przeniosą nas w czasy dzieciństwa, a które wykonują dzieci z grupy najmłodszej – mówi Monika Bulińska, kierownik artystyczny, choreograf i instruktor. – Nie zabraknie również śpiewów związanych z pracą w domu czy w obejściu zaprezentowanych przez grupę średnią. I oczywiście najstarsza grupa, która już doświadcza pierwszych zauroczeń i miłości i właśnie to wszystko prezentuje w śpiewanych przez siebie utworach.

Płyta została nagrana przez Zbigniewa Kaczmarczyka w studio nagrań Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu, a nad całością czuwał dyrektor PMDK Krzysztof Szewczyk.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"