Kultura, Z ostatniej chwili

Kolejny sukces młodej skrzypaczki ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Starym Sączu

Opublikowano: 5 maja, 2021 o 7:07 am   /   przez   /   komentarze (0)

Alicja Mordarska, uczennica Szkoły Muzycznej I stopnia w Starym Sączu zdobyła wyróżnienie podczas X Włocławskich Spotkań Skrzypcowych „Na polską nutę”. Alicja jest w V klasie cyklu 6-letniego, uczy się gry na skrzypcach pod kierunkiem pani Patrycji Budziackiej, a podczas konkursu na fortepianie towarzyszyła jej pani Roksana Florczyk.

To jej trzeci sukces w tym roku. Poprzednio otrzymała III nagrodę w konkursie międzynarodowym, i wyróżnienie  w konkursie ogólnopolskim.

Włocławskie Spotkania Skrzypcowe są konkursem ogólnopolskim, organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej. Trzeba podkreślić, że wszystkie konkursy i przesłuchania organizowane przez CEA to imprezy o najwyższej randze, co za tym idzie o bardzo wysokim poziomie wykonawczym uczestników. Do prac jury powoływane są autorytety muzyczne z wybitnymi osiągnięciami pedagogicznymi.

Jury tegorocznym Włocławskim Spotkaniom Skrzypcowym przewodniczyła prof. Małgorzata Skorupa, znakomita skrzypaczka, ceniony pedagog, profesor w klasie skrzypiec w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 „Tegoroczny poziom był niezwykle wysoki, uczniowie przesyłali perfekcyjne nagrania” – mówi nauczycielka Alicji, pani Patrycja Budziacka -„Mimo, że Alicja uczy się gry na skrzypcach piąty rok, to rywalizowała z uczestnikami prezentującymi umiejętności i repertuar na poziomie szkoły muzycznej II stopnia, a nawet akademickim. W takim kontekście, uzyskane przez uczennicę wyróżnienie, jest bardzo dużym sukcesem dla niej, a także dla starosądeckiej szkoły muzycznej”.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n

Winieta-2012a