Kultura, Z ostatniej chwili

W kręgu poezji ks. Jana Twardowskiego…

Opublikowano: 6 marca, 2016 o 8:37 am   /   przez   /   komentarze (0)

W czwartkowy wieczór, 25 lutego 2016r. w czytelni starosądeckiej biblioteki odbyło się niezwykłe spotkanie, którego głównym bohaterem była twórczość ks. Jana Twardowskiego, wybitnego poety i jednego najbardziej lubianych polskich autorów. Inspiracją do przygotowania tego wydarzenia stała się 10. rocznica śmierci ks. Jana. Autor niezapomnianego wezwania „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”, zmarł 18 stycznia 2006r. w wieku 90 lat.
Program poetycki został przygotowany przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu oraz starosądeckie Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego. Uczniowie gimnazjum pięknie interpretowali wybrane utwory księdza Twardowskiego oraz przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia księdza-poety. Licznie zgromadzona publiczność w skupieniu wysłuchała i nagrodziła gromkimi brawami poezję recytowaną jak i śpiewaną.
Człowiek żyje wśród ludzi, ale często towarzyszy mu samotność. Pragnie bliskości drugiego człowieka, ale nieraz w pogoni za szczęściem nie zauważa, że ono go mija. Dzieląc się refleksją o tajemnicy życia i przemijania, zechciejmy odkryć w poetyckich strofach księdza Jana, to co dobre, piękne i wartościowe, by móc zawsze powiedzieć „żyję nie tylko dla siebie … ale i dla innych”.

arch. PiMGBP

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"