Kultura

Makrama. Sztuka dla każdego w Przysietnicy

Opublikowano: 4 lipca, 2022 o 7:52 am   /   przez   /   komentarze (0)

W piątek 1 lipca w bibliotece w Przysietnicy odbył się wernisaż prac uczestników zajęć”Makrama- sztuka dla każdego”. Organizatorem wystawy było Stowarzyszenie Górali Popradzkich w Przysietnicy. Do 29 lipca można oglądać prace 20 Przysietniczan powstałych na zajęciach z makramy, które odbywały się w maju i czerwcu w remizie OSP w Przysietnicy.

Zadanie zostało sfinansowane przez CKiS w Starym Sączu.

Podczas zajęć powstały: łapacze snów, sowy, firany,drzewka szczęścia, lampiony, breloczki, kwiaty kolorystycznie związane z naszą miejscowością. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Przysietnicy oraz zaproszeni goście: wiceburmistrz Starego Sącza p. Kazimierz Gizicki, z-ca. dyr. Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu .p Marta Sowa, radni Rady Miejskiej: p. Zofia Golonka, Jan Tokarczyk, sołtys wsi Przysietnica p.Bożena Ogorzały oraz pracownicy bibliotek:p. Cecylia Tudaj, Wioleta Orłowska i Anna Majewska.

Prezes Stowarzyszenia p.Jolanta Łabuda szczególne podziękowania przekazała instruktorowi zajęć p.Annie Róży Hortmanowicz, dla której warsztaty były dużym wyzwaniem ze względu na zróżnicowaną wiekowo grupę. O podniebienia przybyłych gości zadbały panie z KGW w Przysietnicy przygotowując słodki poczęstunek.

(JŁ)

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a