Kultura

Młodzi aktorzy z nagrodami

Opublikowano: 15 maja, 2018 o 7:42 am   /   przez   /   komentarze (2)

Ponad 200 młodych aktorów zaprezentowało się podczas XXIII Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych, który odbył się pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka. 

Gratuluję wszystkim, którzy mieli odwagę i zaprezentowali swoje umiejętności na scenie – mówił starosta Marek Pławiak wręczając nagrody. – Cieszę się, że rozwijacie swoje pasje, ćwiczycie pamięć ucząc się tekstów na pamięć i poszerzacie swoją wiedzę z zakresu literatury i kultury. Mam nadzieję, że będziecie kontynuować tę przygodę z teatrem, i kto wie – może kiedyś zobaczymy was na deskach prawdziwych polskich teatrów. Dziękuję tez opiekunom, którzy również włożyli sporo pracy w przygotowanie was do występów. Życzę powodzenia.

Jury w składzie: Renata Burzyńska, Jarosław Kuśnierz, Anna Zając-Bieńskowska i Kinga Zbozień postanowiło przyznać I miejsce Grupie Teatralnej „Hokus pokus” z Niepublicznego Przedszkola DANAPIS w Nowym Sączu oraz Grupie Teatralnej „Niedogadani” z Gminnego Ośrodka Kultury w Nawojowej.

II miejsce przyznano Grupie Teatralnej „Akademia Ramsa” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Starym Sączu oraz Szkolnemu Kołu Recytatorsko-Teatralnemu ze Szkoły Podstawowej w Wierchomli Wielkiej.

III miejsce zajęła Grupa Teatralna „Pegaz” z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu i Koło Teatralne „Gdybuśki” ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy.

Wyróżnienia otrzymali: GT „Berecik” z GOK w Łącku, GT „Teatr uśmiechu” z SP nr 18 w Nowym Sączu, GT „Tragiko” z SP nr 1 w Grybowie oraz Teatrzyk Szkolny „Baj” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąclowej.

Imprezę przygotowali pracownicy Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu pod czujnym okiem dyrektora Krzysztofa Szewczyka.

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe

Komentarze

Komentarze (2)

  • 15 maja, 2018 o 6:56 pm FanMilf

    Śliczne te mamuśki

  • 16 maja, 2018 o 3:15 pm FAN

    Gratulacje dla Niepublicznej Szkoły Podstawowej.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"