Kultura, Z ostatniej chwili

Młodzi wokaliści na scenie

Opublikowano: 7 kwietnia, 2022 o 5:57 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Ponad 30 uczestników wystartowało w eliminacjach XXVII Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów, który odbywa się pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Przesłuchania odbywały się w Lipnicy Wielkiej i w Łącku.

Z występujących w Lipnicy Wielkiej uczestników, jury w składzie: Renata Gierczyk, Piotr Krzywdziński i Jarosław Kuśnierz wytypowało do Finału następujące osoby:

I kategoria wiekowa: Julia Kaleta – Szkoła Podstawowa w Janczowej.
II kategoria wiekowa: Amelia Przetacznik – Studio Wokalne i Rehabilitacja Głosu Monika Dubel i Antonina Marchacz – Szkoła Podstawowa w Podolu-Górowej.
III kategoria wiekowa: Karolina Jasińska – Studio Wokalne i Rehabilitacja Głosu Monika Dubel, Agnieszka Trojanowska – Szkoła Podstawowa w Podolu-Górowej, Wiktoria Kołodziej – Studio Wokalne i Rehabilitacja Głosu Monika Dubel.
IV kategoria wiekowa: Weronika Jasińska – Szkoła Podstawowa w Cieniawie, Karolina Małek – Zespół Szkół nr 3 w Nowym Sączu, Julia Mika – Zespół Szkół nr 2 w Nowym Sączu, Maciej Zielonka – Zespół Szkół nr 2 w Nowym Sączu.

W Łącku, jury w składzie: Zbigniew Kogut, Piotr Krzywdziński, Jarosław Kuśnierz i Marek Lipień wytypowało do Finału następujące osoby:
I kategoria wiekowa: Amelia Gromala – Szkoła Podstawowa w Zabrzeży, Rita Zygadło – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku, Zofia Kruszyńska i Hanna Pogwizd – Szkoła Podstawowa w Zabrzeży, Martyna Lelito – Szkoła Podstawowa w Żeleźnikowej Małej, Lena Biel – Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy.
II kategoria wiekowa: Maria Kramarczyk – Szkoła Podstawowa w Szczereżu, Anna Szczepaniak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku, Emilia Gromala – Szkoła Podstawowa w Zabrzeży, Amelia Piszczek – Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, Martyna Klag – Szkoła Podstawowa w Zabrzeży, Magdalena Biel.
III kategoria wiekowa: Martyna Kawalec – Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, Aleksandra Talar – Szkoła Podstawowa w Maszkowicach, Anna Obtułowicz – Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu, Julia Stanek – Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowym Sączu, Zuzanna Piszczek – Szkoła Podstawowa w Kadczy, Iga Białoń – Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej, Kamila Zaremba            – Szkoła Podstawowa w Kadczy, Julia Ferenc – Szkoła Podstawowa w Zabrzeży.
IV kategoria wiekowa: Dominika Podobińska – Szkoła Podstawowa w Czarny Potoku, Joanna Rucińska – Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy, Emilia Ryś – Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.

Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwał dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu Krzysztof Szewczyk wraz z pracownikami.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a