Kultura

Młodzież zmierzy się z poezją Papieża z Wadowic

Opublikowano: 8 stycznia, 2022 o 10:25 am   /   przez   /   komentarze (0)

Do 21 lutego 2022 Pałac Młodzieży czeka na zgłoszenia do dziesiątej edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły „Do Ciebie wołam, Człowieku, Ciebie szukam”. Do konkursu zapraszamy młodzież szkół średnich z powiatu nowosądeckiego.

Mija właśnie dekada odkąd młodzi miłośnicy poezji podejmują trudne tematy zawarte w twórczości Karola Wojtyły, w jego „Myślach człowieka” czy „Tryptyku rzymskim”. Wydarzenie jest nie tylko okazją do upamiętnienia rocznicy wyboru Polaka na papieża, ale również pozwala na poszukiwanie literackich wzorców ważnych w życiu młodego człowieka, na kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.

Konkurs, pomyślany dziesięć lat temu przez nauczycielki Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu Agnieszkę Basiagę i Annę Łukasik, początki miał niełatwe, bo i trudna jest w odbiorze poezja Jana Pawła II. Milenia Małecka-Rogal Dyrektor Pałacu Młodzieży słuchając młodego pokolenia przytaczającego słowa Jana Pawła II, iż „człowiek nie ma ścieżek gotowych; ścieżki należy przecierać wciąż” nie kryje wzruszenia, gdy dziękuje im za próby zmierzenia się z przemyśleniami Papieża z Wadowic.

Przesłuchania konkursowe dziesiątej edycji rozpoczną się 28 lutego 2022 o godz. 10.00 w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, ul. Rynek 14.

Zgłoszenie udziału należy przesłać (lub dostarczyć osobiście) do dnia 21 lutego na karcie zgłoszenia dostępnej na www.palacmlodziezy.pl w informacji o konkursie na adres Organizatora lub na adres mailowy koordynatora: a.lukasik@palacmlodziezy.pl

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu.
[REGULAMIN KONKURSU][KARTA ZGŁOSZENIA]

Dodatkowe informacje na temat konkursu udziela jego koordynatorka:
mgr Anna Łukasik -a.lukasik@palacmlodziezy.pl,  tel. 502-218-884

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a