Kultura

Nawojowiacy świętowali 25-lecie

Opublikowano: 14 listopada, 2018 o 8:36 am   /   przez   /   komentarze (0)

W tym roku Zespół Regionalny Nawojowiacy obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji starosta nowosądecki Marek Pławiak przyznał wyróżnienia i nagrody finansowe.

Koncert odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej. Wzięli w nim udział obecni i byli już członkowie zespołu, rodziny, przyjaciele i sympatycy muzyki regionalnej. Na widowni zasiedli m.in.: przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, starosta nowosądecki Marek Pławiak, wójt gminy Nawojowa Stanisław Kiełbasa oraz Antoni Malczak – dyrektor MCK Sokół w Nowym Sączu i Małgorzata Kalarus – wicedyrektor sądeckiego Sokoła.

Złote Jabłko Sądeckie od starosty otrzymała Aleksandra Brożek, a Srebrne Jabłko Sądeckie: Beata Zaczek, Sławomir Ciastoń i Tomasz Janus.

Wręczam Państwu te honorowe odznaczenia z okazji jubileuszu 25-lecia Zespołu Regionalnego Nawojowiacy, w podziękowaniu za wkład w kultywowanie i promocję tradycji lachowskich oraz wieloletnie zaangażowanie w działalność na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego Sądecczyzny – mówił starosta Marek Pławiak. – Przyznałem też nagrodę finansową dla Mariana Kulpy, zasłużonego członka zespołu.

Z okazji jubileuszu Zespół otrzymał od starosty nowosądeckiego nagrodę finansową w wysokości 3 tysięcy złotych.

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a