Kultura

Niezwykły zlot niezwykłych ludzi. Bonawentura w Starym Sączu!

Opublikowano: 25 marca, 2017 o 11:26 pm   /   przez   /   komentarze (7)

W piątkowy wieczór, na wypełnionej do ostatniego wolnego miejsca sali Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu rozpoczął się 7. Festiwal Podróży i Przygody Bonawentura. Przybyłych gości, widzów, a przede wszystkim podróżników, przywitał dyrektor i organizator festiwalu Wojciech Knapik.

Podróżnicy, eksploratorzy i odkrywcy nieznanego przyjechali do Starego Sącza aby wziąć udział w kolejnej wyjątkowej imprezie słynącej z rodzinnej, globtroterskiej atmosfery, bezpretensjonalności oraz wysokiej jakości prezentacji i filmów.

Festiwal z roku na rok ma coraz większą rzeszę fanów. O czym świadczą wszystkie wyprzedane bilety na kilka dni przed rozpoczęciem pokazów. Do Sokoła przybyli nie tylko Sądeczanie, ale i mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Lęborka czy Podlasia. Sala kina wypełniona była po brzegi pasjonatami zakręconymi na punkcie tułania się po świecie w jakimś konkretnym celu…lub zupełnie bez celu!

Wychodząc z sali mam ochotę spakować plecak i ruszyć w świat. Przeżywać i poznawać … A  potem czekać do następnej edycji, aby pokazać się jako prelegentka -powiedziała nam uczestniczka Festiwalu –tego nie da się opisać, nigdzie indziej nie znajdziemy tyle inspiracji, emocji, takich niesamowitych historii.

Na wszystkich zgłodniałych gości czekało stoisko z eko-żywnością, które przygotowała Sądecka Kooperatywa Spożywcza oraz „podniebne pierogi” transportowane w koszyku! Przybyli mogli skosztować między innym wegańskiego bigosu na grzanym winie, zupy z kiszonej cukinii i kaszy jaglanej, greckiej zupy niewolników, domowej szarlotki, podpłomyków, oskoły czyli świeżego soku z brzozy, yerba mate, energetycznego zakwasu buraczanego czy napoju jodłowego z lasu.

Od piątku do niedzieli na starosądeckiej scenie przecinać się będą szlaki reportażystów, alpinistów, etnografów, miłośników sportów ekstremalnych, podróżujących filmowców, regionalistów, autostopowiczów i innych. Oprócz prezentacji „podróżniczych” w programie pojawi się kilkanaście filmów. To święto tych, którzy podróżują i tych, co poszukują inspiracji do wyjazdu.

Starosądeckie.info patronem medialnym. Pełna galeria zdjęć dostępna TUTAJ 

 

 

 

Komentarze

Komentarze (7)

 • 25 marca, 2017 o 11:47 pm Podróżnik

  Przerost formy nad treścią. Pan Knapik już się wypalił, a i podróżniczy też tacy sobie byłam słyszałam i nie powala coraz słabiej… Szkoda

 • 26 marca, 2017 o 4:58 pm Jk

  Panu K….. juz dzièkujemy za wszystko , niech swoje pasje muzyki bałkanskiej izwiedzania swiata organizuje za swoje a nie wszystkim wmawia co jest dla nas dobre dzièkujemy i dowidzenia!!!

 • 26 marca, 2017 o 11:41 pm uczestnik

  Chodzimy z rodziną juz szósty rok i dzieci jak co roku czekają z utęsknieniem na festiwal. Dodam, że w sobotę w kinie były od 11do końca programu, (23 ).

 • 26 marca, 2017 o 11:46 pm Czarnuch

  Było super, magicznie. Poprzednie komentarze pisały dziady co nawet nosa z chaty nie wyciagają. Kolejny po pannonice event który ożywil ten skansen.

 • 26 marca, 2017 o 11:47 pm Mamma

  A ja uważam, że to kawał dobrej roboty. Taki festiwal to frajda, atmosfera super, naprawdę dobry pomysł. Prelegenci różni, trudno oczekiwać, aby wszystko się każdemu podobało. Jednak nawet dla tych kilku WARTO! Zawsze jednak ktoś musi pomarudzić, chyba już tacy jesteśmy… Szkoda mi takich ludzi, bo naprawdę jest się szczęśliwszym wyłuskując i zauważając te drobne piękne chwilki, a nie czyhając na to, co dałoby się skrytykować. Warto coś i Kogoś docenić, warto się ucieszyć, przymknąć oko na drobne niedociągnięcia. Tak jest o wiele przyjemniej. Czekam na kolejny festiwal. Szczerze polecam☺

 • 27 marca, 2017 o 12:03 am Mamma

  Festiwal super, wspaniała atmosfera i nietuzinkowi goście. Maciek byłeś najlepszy! Szkoda tylko, że tak trudno nam docenić pracę innych, że tak łatwo krytykować. Szkoda mi takich ludzi, bo chyba nie potrafią być szczęśliwi. Tak ciągle marudzić, narzekać i wszędzie widzieć jakieś braki. Smutne takie życie. Ale zawsze można się jeszcze zmienić!!!! Polecam szczerze taki festiwal, bo spotyka się ludzi z pasją, której nam często brakuje. Piękne zdjęcia, filmy, dowcipne komentarze. Jest w tym tyle radości i pozytywnej energii!!! Tak po prostu fajnie.

 • 27 marca, 2017 o 9:48 am mieszkaniec

  Jaki Przerost formy nad treścią festiwal super tak dalej trzymać i nie przejmować się hejterami jak @PODRÓŻNIK
  Pierwszy dzień może trochę „nudny” ale dwa pozostałe pełen odlot. Atmosfera bardzo fajna. Polecam i czekam na kolejne edycje.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"