Kultura

Nikola Baran z Piwnicznej-Zdroju podbija muzyczne sceny

Opublikowano: 15 stycznia, 2023 o 10:21 am   /   przez   /   komentarze (0)

Nikola Baran, młoda, ambitna, uzdolniona wokalnie uczennica klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu podbija muzyczne sceny, także te międzynarodowe.

Utalentowana 14-latka z Piwnicznej Zdroju w twórczości posługuje się pseudonimem muzycznym NIKA. Jej największą pasją jest śpiewanie, które z powodzeniem realizuje od 8 roku życia.

W styczniu tego roku, uczestniczka zajęć wokalnych Studia Piosenki prowadzonego przez Dorotę Szymbara i Leszka Zygmunta wyśpiewała III miejsce na międzynarodowym Konkursie „The Golden Voice” w kategorii 13-15 lat.

Nikola należy do „Studia Piosenki” w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Śpiewa już szósty rok. Bierze udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach oraz festiwalach wokalnych . Brała udział w teledyskach promujących miasta takie jak Piwniczna Zdrój i Nowy Sącz.

Młoda wokalistka gościła już na wielu scenach, a ostatnio wystąpiła w popularnym programie telewizyjnym „The Voice Kids 3”, realizując jedno ze swoich największych marzeń.

Jeśli mielibyśmy pisać o jej wszystkich osiągnięciach to czytanie tego tekstu zajęłoby sporo czasu. Poprosiliśmy Nikolę o wskazanie tych „najważniejszych”. Oto one:

Finalistka: Ogólnopolskiego festiwalu „Piosenkobranie” w Opolu, gdzie zaśpiewała na scenie w opolskim amfiteatrze, 26.Konkursu „Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu, Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Świątecznej i Zimowej HU HU HA III miejsca w: Międzynarodowym konkursie wokalnym w Krakowie „The Golden Voice”, Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”w Nowym Sączu , Konkursie Piosenki Filmowej „Cinema Vocale” w Stargardzie Szczecińskim, X Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej w Tarnowie II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Country „Mayflower” w Nowym Sączu, I miejsca: w Konkursie Piosenki Angielskiej „Singing Kids” w Krakowie, XIX Festiwalu Z Pieśnią Patriotyczną i Żołnierską Przez Wieki w Nowym Wiśniczu. Nagroda posła Jana Dudy w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”, Puchar „Sympatii Widzów” w Międzynarodowym Konkursie „The Golden Voice”. Angażowała się również w inicjatywy kulturalne, religijne i charytatywne m.in. udział w koncercie WOŚP w Nowym Sączu, w koncercie w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju „SOLIDARNI Z UKRAINĄ”, supportcie przed koncertem „Queen Symfonicznie” w Amfiteatrze w Nowym Sączu. Śpiewała podczas Festynu Rodzinnego i w Pijalni w Piwnicznej- Zdroju.

Spośród ok. 3 tysięcy solistów zakwalifikowała się i wystąpiła w programie telewizyjnym „The Voice Kids Poland 5” w „Przesłuchaniach w ciemno”. Poza tym należy także do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Piwnicznej-Zdroju.

Konkursy, koncerty, festiwale to zawsze duże przeżycie zarówno dla młodej wokalistki, jak  również dla jej rodziców, którzy kibicują i motywują córkę do dalszej pracy i rozwoju.

My też mocno trzymamy kciuki!

fot. archiwum prywatne Nikoli

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a