Kultura

Olek Ostrowski na Bonawenturze

Opublikowano: 6 lutego, 2015 o 7:26 am   /   przez   /   komentarze (0)

Olek Ostrowski to chłopak z Bieszczad, który we wrześniu 2014 r zdobył Cho Oyu (8201 m n.p.m.), po czym zjechał ze szczytu na nartach.

29 września o godz. 16:45 czasu chińskiego Olek stanął na szczycie Cho Oyu (8201 m), a następnie jako pierwszy Polak zjechał na nartach z tej szóstej co do wysokości góry Ziemi. Był to pierwszy zjazd na nartach Polaka z tej góry. Dodatkowo jest to polski rekord wysokości zjazdu na nartach! Olek wspinał się bez dodatkowego tlenu.

Chciałbym podziękować w tym miejscu wszystkim, którzy uwierzyli, że samotna wyprawa narciarska w Himalaje ma rację bytu. Uwierzyli w szalonego chłopaka z Bieszczad, który powiedział, że chce to zrobić i mu pomogli. Wszystkim razem i każdemu z osobna wielkie dzięki, za sponsoring, zniżki na zakupy, pożyczenie sprzętu i pieniędzy, zrobienie czegoś za darmo, dobre słowo i tym prawie 200 osobom, które wsparły mnie przez portal Polak Potrafi. Na koniec największe podziękowania dla rodziny i mojej dziewczyny, którzy nie oszaleli, kiedy dowiedzieli się, że chcę to zrobić sam i wspierali mnie jak tylko mogli. Dzięki wielkie Wam dobrzy ludzie! Dzięki, że jesteście! Bez Was bym nie dał rady!” -powiedział Olek

Olek Ostrowski ma 26 lat, pochodzi z Wetliny (Bieszczady). Od urodzenia związany z górami. Ratownik Grupy Bieszczadzkiej GOPR, członek KW Kraków, instruktor narciarstwa PZN, zapalony skiturowiec i wspinacz. Samotnie zjechał na nartach północną ścianą Piku Lenina (7134 m n.p.m.), jako pierwszy Polak wraz z ekipą pokonał na nartach SE ścianę Kazbeku (5047 m n.p.m.) i ma na swoim koncie wiele trudnych tatrzańskich zjazdów.

W tym roku odwiedzi Stary Sącz i podczas V Festiwalu Podróży i Przygody Bonawentura opowie o tej niezwykłej i historycznej wyprawie. Naprawdę warto tam być! Już 20 marca w kinie Sokół – cały świat w jednym miejscu. Program tegorocznej Bonawentury znajdziecie tutaj KLIK

Wkrótce rusza przedsprzedaż biletów – o czym poinformujemy na naszej stronie. Śledźcie nas zatem uważnie!

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"