Kultura, Z ostatniej chwili

Pannonica! Muzyczny ogień i rodzinny klimat!

Opublikowano: Sierpień 29, 2015 o 3:46 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Pannonica Folk Festiwal to nie tylko koncerty ale też bardzo bogata oferta warsztatów, umożliwiających gościom poznanie Barcic i Sądecczyzny. A w zasadzie nie tylko warsztatów, ale i opowieści podróżniczych, mini koncertów, animacji i projekcji filmów. Można wypożyczyć rower albo wybrać się na konną przejażdżkę.Wszystko po to, żeby czas na Pannonice upływał nie tylko miło, ale też i twórczo.Ewenementem tego wydarzenia jest obecność na nim ludzi w wieku od trzech miesięcy do osiemdziesięciu lat. Wszystkich przyciąga magia tego miejsca.

W dzisiejsze gorące południe odwiedzamy festiwalową wioskę. Spotykamy uśmiechnięte dzieci, które z ogromnym zafascynowaniem uczestniczą w warsztatach. Rodzinne warsztaty zabawkarskie z ŻyWą Pracownią, kącik gier planszowych, koło garncarskie w zaczarowanym ogródku, malowanie twarzy i wiele wiele innych atrakcji czeka na młodych twórców.

Jesteśmy tutaj po raz pierwszy -relacjonuje mama małej Asi –i z pewnością nie ostatni. To co nas urzeka to niezwykły klimat i mnóstwo atrakcji dla małych dzieci. Pole „cichy kącik”, twórcze warsztaty i pobliska rzeka sprawia, że to miejsce ma swój urok. Z pewnością tu wrócimy!

oj tak, wrócimy  -dodaje mała Asia z uśmiechem na twarzy.

Justyna, Ola ,Magda i Anida przyjechały do festiwalowej wioski z Krakowa, Poznania i Tych. 

To nasza pierwsza Pannonica -mówi Justyna, –przyjechałyśmy wczoraj wieczorem i świetnie się bawiłyśmy na koncercie Bubliczki.  –Schładzamy się w pobliskiej rzece i zajadamy oscypkami z żurawiną -dodaje Magda  –postanowiłyśmy wpisać Pannonice na stałe w nasz kalendarz wakacyjnych imprez. Z pewnością tu wrócimy.

Sprzedamy to miejsce -mówią napotkani goście z Gdańska –jest cudownie. Wrócimy za rok, ale w większym składzie. Miejsce sprawdzone i kameralne. Mam nadzieję, że komercja jeszcze długo nie wkradnie się w festiwalowe szeregi.

Sceneria Beskidu Sądeckiego, muzyczne dobre brzemienia i co najważniejsze klimat sprawia, że Pannonica staje się rodzinnym kultowym festiwalem, którego nie spotkacie nigdzie indziej.

Niesamowita organizacja i ciężka praca prawie 30 Wolontariuszy sprawiła, że festiwalowa wioska powstała niczym w drukarni 3D. Teraz Wolontariusze krzątają się dosłownie wszędzie i zarażają entuzjazmem. Służą pomocą a ich trud pracy wynagradzają koncerty i zadowoleni goście.

 

Rok wcześniej zaplanowałem urlop, specjalnie na Pannonice -mówi Arkadiusz Woropa, jeden z wolontariuszy – było i jest dużo pracy, ale niesamowite koncerty i wspaniali ludzie rekompensują zmęczenie. Już planuje urlop na kolejny rok. I z pewnością spędzę go na Pannonice.

Kto przegapił Pannonicę dziś ma ostatnią okazję by dołączyć do festiwalowej świty. O godzinie 18.30. finałowe koncertowanie rozpocznie Suradynia Electro. Zapomniane cygańskie pieśni zabrzmią w wykonaniu Romero i Moniki Lakatos z Węgier. Na zakończenie wystąpią panowie z Barka Brass Bend z Serbii. To jeden z najbardziej cenionych zespołów z Bałkanów. Na słynnym festiwalu w Guczy zdobyli wszystkie prestiżowe nagrody.

Bilety kupicie na miejscu w kasie!Koszt 40 zł

Starosądeckie.info patronem medialnym festiwalu.

 

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a