Kultura, Z ostatniej chwili

PMDK: instrumentaliści zagrali on-line

Opublikowano: 30 kwietnia, 2021 o 8:11 am   /   przez   /   komentarze (0)

XXVI Powiatowy Konkurs Młodych Muzyków – Instrumentalistów pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego to kolejne wydarzenie on-line zorganizowane przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

– W tym roku zgłosiło się aż 184 uczestników. Bardzo cieszy fakt, że czas pandemii nie ostudził zapału i mimo wszystkich przeciwności, nasze konkursy w formie zdalnej cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Młodzi muzycy podzieleni zostali na tych uczących się w hobbistycznie w domach kultury oraz tych kształcących się w szkołach muzycznych. Ponadto z racji dużego zróżnicowania wiekowego i instrumentalnego każdy uczestnik został przydzielony do odpowiedniej kategorii – mówi Krzysztof Szewczyk, dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu. – Od wielu lat doskonalimy warsztat i sposób przeprowadzania konkursów. Wszystko po to, aby ich uczestnicy mogli w duchu zdrowej konkurencji porównać swoje umiejętności z rówieśnikami.

W tym roku jury w składzie: ppłk dr hab. Stanisław Strączek – przewodniczący, Sławomir Biel, Renata Gierczyk, Piotr Krzywdziński oraz Jarosław Kuśnierz, miało trudny wybór. Nadesłane prezentacje były bardzo interesujące i nie łatwo było wytypować tych najlepszych. Mimo to zostały dostrzeżone dwie wyjątkowe osoby, które spośród wszystkich wykonawców urzekły swym kunsztem jurorów.

Nagrodę Grand Prix w kategorii Domy Kultury otrzymał Sebastian Hejmej, którego prezentacja na skrzypcach zachwyciła komisje konkursową, a w kategorii Szkoły Muzyczne: Mikołaj Sokołowski – młody wirtuoz fortepianu. 

Jury postanowiło przyznać nagdory:

GRAND PRIX: Sebastian Hejmej – Stary Sącz – skrzypce i Mikołaj Sokołowski – Nowy Sącz – fortepian.

I MIEJSCE: Julia Biel – Gołkowice Dolne – flet, Michał Broda – Kąclowa – heligonka, Bartłomiej Chochorowski – Stary Sącz – gitara elektryczna, Jakub Czuchra – Nowy Sącz – gitara, Piotr Danel – Limanowa – fortepian, Tomasz Duda – Czarny Potok – gitara, Bartłomiej Gajkowski – Krużlowa Niżna – akordeon, Szymon Gambal – Ptaszkowa – fortepian, Szymon Gargas – Nowy Sącz – fortepian, Aleksandra Gromala – Zarzecze – flet, Katarzyna Hejmej – Stary Sącz – skrzypce, Tomasz Janur – Świniarsko – skrzypce, Mateusz Jaworski – Królowa Polska – klarnet, Weronika Jurczak – Trzetrzewina – skrzypce, Milena Kołodziej – Barcice – fortepian, Miłosz Koszut – Męcina – gitara, Krzysztof Kuchnia – Długołęka Świerkla – akordeon, Piotr Kuchnia – Długolęka Świerkla – trąbka, Julia Kuchta – Jurków – fortepian, Józefina Lentas – Chełmiec – fortepian, Kinga Lelito – Nawojowa – skrzypce, Wojciech Lis – Żegiestów – akordeon, Amelia Małecka – Poręba – Nowy Sącz – fortepian, Szymon Myjak – Zagorzyn – trąbka, Kacper Nieć – Jamnica – gitara, Antonina Pajor – Nowy Sącz – fortepian, Grzegorz Pietrzak – Stary Sącz – perkusja, Wiktoria Polakiewicz – Moszczenica – gitara, Amelia Rusin – Gruszowiec – wiolonczela, Helena Sadecka – Nowy Sącz –  fortepian, Tomasz Sarata – Łabowa – fortepian, Katarzyna Sasak – Chomranice – fortepian, Anna Sieradzka – Nowy Sącz – skrzypce, Natalia Szczepaniak – Łącko – flet, Mateusz Szewczyk – Niskowa – akordeon, Justyna Szumilas – Roztoka – saksofon, Emilia Śmiech – Tymbark – skrzypce, Oliwia Tokarczyk – Łazy Biegonickie – flet, Anna Trzupek – Mszana Górna – skrzypce, Joanna Wojdyła – Stary Sącz – skrzypce, Alicja Wójcik – Stary Sącz – fortepian.

II MIEJSCE: Patrycja Babiarz – Jastrzębie – klarnet, Maja Baran – Florynka – fortepian, Wiktoria Biel – Gołkowice Dolne – skrzypce, Agata Blukacz – Nowy Sącz – fortepian, Mateusz Bołoz – Piwniczna Zdrój – trąbka, Justyna Cebula – Brzyna – gitara, Maciej Cebula – Brzyna – akordeon, Marta Cebula – Brzyna – akordeon, Piotr Cięciwa – Łomnica Zdrój –  akordeon, Filip Dominik – Stary Sącz – saksofon, Wiktor Dulański – Młyńczyska – saksofon, Szymon Dyda – Krościenko – trąbka, Martyna Franczyk – Młyńczyska – flet, Natalia Gawron – Podłopień – flet, Dominika Górska – Stary Sącz – gitara, Rozalia Grzyb – Szyk – skrzypce, Szymon Hejmej – Stary Sącz – perkusja, Wiktoria Iskra – Czarny Potok – gitara, Filip Janus – Mystków – skrzypce, Karolina Jeż – Chełmiec – skrzypce, Justyna Kaczor – Cyganowice – fortepian, Karolina Klimczak – Łacko – flet, Wojciech Kuchnia – Stary Sącz – perkusja, Julia Kulig – Piwniczna Zdrój – skrzypce, Magdalena Kwiatkowska – Skrudzina – gitara, Paweł Ladenberger – Stary Sącz – fortepian, Barbara Legutko – Maciejowa – gitara, Martyna Łach – Zakliczyn – flet, Bartłomiej Migacz – Stary Sącz – gitara elektryczna, Emilia Nalepa – Stary Sącz – skrzypce, Anna Ogórek – Nowy Sącz – fortepian, Ola Ortyńska – Nowy Sącz – fortepian, Zuzanna Pasoń – Moszczenica Wyżna – fortepian, Nikola Potoniec – Olszana – skrzypce, Agnieszka Szajewska – Marcinkowice – fortepian, Emilia Subik – Łącko – flet, Antonina Tokarska – Brzezna – fortepiano, Luiza Tokarz – Nowy Sącz – fortepian, Joanna Trzupek – Zamieście – wiolonczela, Oliwier Węgrzyn – Przenosza – klarnet, Wiktoria Ziobrowska – Mszanka – fortepian, Igor Żywczak – Łomnica Zdrój – akordeon.

III MIEJSCE: Julia Bubula – Jurków – klarnet, Zuzanna Czech – Nowy Sącz – gitara, Filip Dobosz – Łabowa – fortepian, Gabriela Dominik – Piwniczna Zdrój – klarnet, Patrycja Drozd – Tymbark – flet, Tomasz Filipowicz – Nowy Sącz – gitara, Michał Jawor – Gołkowice Górne – akordeon, Damian Janeczek – Stary Sącz – perkusja, Magdalena Jeż – Chełmiec – flet, Małgorzata Jurkowska – Kamienica – flet, Klaudia Kasprzak – Tylmanowa – skrzypce, Barbara Krzyżak – Piekiełko – flet, Zofia Ladenberger – Stary Sącz – fortepian, Paweł Madzia – Nowy Sącz – fortepian, Karol Majcher – Nowy Sącz – gitara elektryczna, Julia Marczyk – Nowy Sącz – skrzypce, Natalia Mróz – Nawojowa – gitara, Milena Nieć – Nowy Sącz – fortepian, Szymon Niezabitowski – Zamieście – fortepian, Franciszek Pawlik – Nawojowa – akordeon, Julia Piechnik – Dobrociesz – flet, Bartłomiej Pogwizd – Obidza – fortepian, Justyna Południak – Nawojowa – klarnet, Franciszek Pyrć – Tymbark – fortepian, Natalia Sarata – Łabowa – gitara, Tomasz Smyda – Powroźnik – gitara elektryczna, Anna Sokołowska – Piwniczna Zdrój – skrzypce, Zuzanna Sopata- Słopnice – fortepian, Adrianna Wiktor – Nawojowa – skrzypce, Kamil Wojtas – Szalowa – akordeon, Leszek Zagórowski – Stary Sącz – perkusja.

WYRÓŻNIENIE: Emilia Atłas – Tymbark – flet, Milena Baran – Florynka – fortepian, Maya Basiaga – Zydroń – Nowy Sącz – fortepian, Jan Bereza – Nowy Sącz – fortepian, Blanka Bochenek – Nowy Sącz – fortepian, Paulina Foszczyńska – Nowy Sącz – ukulele, Julia Frączek – Grybów – saksofon, Anna Gancarczyk – Stary Sącz – fortepian, Igor Gębarowski – Szalowa – fortepian, Julia Hat – Wielopole – gitara, Maja Hełmecka – Łyczana – skrzypce, Franciszek Hotloś – Nowy Sącz – fortepian, Jakub Janur – Świniarsko – skrzypce, Jan Karlak – Stary Sącz – fortepian, Natalia Kulig – Rytro – skrzypce, Iwona Kurzeja – Młyńczyska – saksofon, Joanna Liszka – Stara Wieś – skrzypce, Filip Luberda – Stary Sącz – fortepian, Piotr Najduch – Nowy Sącz – skrzypce, Kinga Niemaszyk – Szalowa – fortepian, Zuzanna Obrzud – Tymbark – fortepian, Justyna Oleś – Zarzecze – gitara, Jakub Pasoń – Stary Sącz – akordeon, Klara Pasoń – Moszczenica – fortepian, Krzysztof Piwowarczyk – Młyńczyska – klarnet, Edyta Sobczyk – Nowa Wieś – fortepian, Zuzanna Szczepanik – Mystków – skrzypce, Ewelina Ślazyk – Zawadka – flet, Lena Talar – Łącko – flet, Paweł Wiktor – Nawojowa – akordeon, Weronika Wiktor – Popardowa – skrzypce, Julia Wilczek – Nowy Sącz – fortepian, Bartosz Zasadni – Gołkowice Dolne – gitara, Antonina Zwolenik – Marcinkowice – gitara.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n

Winieta-2012a