Kultura, Ludzie z pasją, Z ostatniej chwili

Podwójny sukces Kacpra Dąbrowskiego. Flecista ze Starego Sącza podbija świat!

Opublikowano: Lipiec 1, 2018 o 7:53 am   /   przez   /   komentarze (10)

Starosądeczanin Kacper Dąbrowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, uczniem dr Łukasza Zimnika. Od października będzie studentem Hochschule fur Musik we Freiburgu, jednej z najlepszych europejskich klas fletu. Będzie kształcił się pod okiem prof. Mario Caroli. Wygrał także konkurs na stanowisko pierwszego fletu do Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku. Przed nim wielkie wyzwanie i podróże między Stuttgartem a Gdańskiem. 

 -Przesłuchania do Hochschule für Musik we Fryburgu to jedno z moich ostatnich osiągnięć kończących sezon 2017/2018mówi naszemu portalowi Kacper DąbrowskiPrzede wszystkim konkurencja, która została zaproszona na egzamin była spora, ok 40 osób. Oczywiście jak to na przesłuchaniach tego typu, nie każdy się zjawiał, nie mniej jednak przyjechali świetni fleciści z bardzo dobrych europejskich klas. Profesora Carolego znałem wcześniej jedynie nagrań i jako członka jury największych fletowych konkursów. Sporo na jego temat opowiedziała mi Pani prof. Agata Igras i to ona zaproponowała studia w jego klasie. Cały tygodniowy pobyt w Niemczech był pełen spotkań z dobrymi ludźmi i obycia z atmosferą uczelni, która jest unikatowa. Od początku wszyscy kandydaci zostali bardzo ciepło przyjęci przez studentów, co stworzyło dobrą atmosferę i pozwoliło skupić się na dobrej grze. Zaraz po powrocie do kraju spodziewałem się przesłuchań do Filharmonii Sinfonia Baltica, na które zgłosiłem się początkiem miesiąca. Niestety od początku spotykałem się z komplikacjami losu, od problemów ze znalezieniem noclegu, brakiem pianisty akompaniatora, do rozchorowania się na dzień przed przesłuchaniami. Moja determinacja i poziom adrenaliny po przesłuchaniach w Niemczech były jednak tak wysokie, że nie zwracałem uwagi na niedogodności, a byłem skupiony tylko na dobrym graniu. Na przygotowania miałem niestety jedynie 4 dni. Ogłoszenie wyników było dla mnie szokiem ponieważ wiedziałem że połączenie etatu w kraju i studiów w Niemczech może być problematyczne, jednak po rozmowie z dyrektorem maestro Rubenem Silvą udało się ustalić korzystne warunki pracy.

Kacper swoją młodość spędzał w otoczeniu sztuki, z czym wiąże się praca jego ojca Stanisława Dąbrowskiego. Jest laureatem i finalistą kilku konkursów muzycznych, m.in.: laureatem pierwszego miejsca i zdobywcą tytułu „Ten of the Best” na międzynarodowym konkursie „SVIREL 2018” w Słowenii, zdobywcą II nagrody na Międzynarodowym Konkursie instrumentów dętych w Białymstoku „FINALIS”, otrzymałem I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im.Wandy Landowskiej we Włoszech wraz z zespołem Crocifisso i finalistą Ogólnopolskich Przesłuchań CEA.

Uczestniczył w Letniej Akademii Muzyki prowadzonej przez Filharmoników Berlińskich. Brał też udział w dwóch odsłonach Festiwalu Muzycznego Krzysztofa Pendereckiego „Emanacje”.

 –Nowy sezon artystyczny będzie dla mnie wyzwaniem. Już nie mogę doczekać się pierwszych koncertów zarówno w filharmonii jak i tych z tytułu uczelni w Niemczech. Tak płynne wejście na rynek pracy nie zdarza się dziś każdemu, zwłaszcza wśród flecistów, których jest stosunkowo dużo, dlatego bardzo się z tego powodu cieszę. Moje plany oczywiście sięgają dużo dalej. Najbliższe z nich, to zakup nowego instrumentu na kolejny etap mojego rozwoju, z czym wiąże się szukanie sponsorów i stypendiów mogących sfinansować to przedsięwzięcie –podsumowuje Kacper. 

Kacper trzymamy mocno kciuki i życzymy spełniania najskrytszych muzycznych marzeń!

Jesteśmy na Facebooku: Starosądeckie.info

kontakt@starosadeckie.info

 

Komentarze

Komentarze (10)

 • Lipiec 1, 2018 o 8:45 am Ja

  Gratulacje!

 • Lipiec 1, 2018 o 9:02 am tedi

  Gratulacje

 • Lipiec 1, 2018 o 12:07 pm Ewa

  Gratulacje!

 • Lipiec 1, 2018 o 1:59 pm starosadeczanka

  Już od najmłodszych lat Kacper był wspaniały. Gratulujemy z całego serca Kacprowi jak i Jego ojcu.

 • Lipiec 1, 2018 o 2:09 pm Andrzej

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

 • Lipiec 1, 2018 o 2:54 pm Anonim

  Gratulacje Kacperku!!!!

 • Lipiec 1, 2018 o 7:20 pm San Escobar

  Kacper Jesteś i Będziesz WIELKI !!! Honor i sława dla Grodu Kingi !!!

 • Lipiec 1, 2018 o 7:20 pm mm

  Tu przynajmniej nie ma mowy o żadnych układach. Facet ma talent i nikt tego nie podważy. Brawo i gratulacje. Na takim przykładzie widać że talentem i potężną pracą jednak można do czegoś dojść.

 • Lipiec 1, 2018 o 8:26 pm sąsiadka

  gratuluję – zawsze Cię słucham z przjemnością i podziwem

 • Lipiec 6, 2018 o 7:50 pm Anonim

  Talent kazdy.ma jesze tego sie trzymac. Co sie lubi

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a