Kultura

Powiatowy Dzień Bibliotekarza w Starym Sączu

Opublikowano: 10 maja, 2018 o 7:52 am   /   przez   /   komentarze (1)

Z okazji Powiatowego Dnia Bibliotekarza w Starym Sączu odbyła się konferencja dla bibliotekarzy.

Dziękuję za państwa zaangażowanie w  upowszechnianie czytelnictwa na Sądecczyźnie – mówił starosta Marek Pławiak. – W uznaniu szczególnych zasług oraz dbałość o prestiż zawodu bibliotekarza przyznałem nagrody dla czterech wyróżniających się osób. Cieszy mnie fakt, że po małym spodku, od 10 lat czytelnictwo się odradza. Książka coraz częściej jest traktowana jako prestiżowy prezent, a czytelnictwo prezentów książkowych jest dużo wyższe niż w poprzednich latach. Oczywiście ważne jest, żeby cały czas zachęcać dzieci i młodzież do czytania książek i wiem, że bibliotekarze świetnie to robią. Wszystkim wam dziękuję za doskonałą pracę i życzę zapału na kolejne lata.

Nagrody starosty otrzymali: Ewa Durlak – GBP w Grybowie z/s w Stróżach, Janina Igielska – MCKCiE Biblioteka w Grybowie, Agata Jarosz – BP w Krynicy-Zdroju i Barbara Ogórek – GBP w Nawojowej.

Podczas dzisiejszego spotkania, zebrani wysłuchali krótkiego wykładu prof. Jacka Wojciechowskiego – wybitnego bibliotekoznawcy, długoletniego dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i wykładowcy uniwersyteckiego oraz Anny Wiśniewskiej – zastępcy dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. W spotkaniu wziął udział m.in. wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Jan Gomółka, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek oraz bibliotekarki z Powiatu Nowosądeckiego. Nad całością czuwała dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu Maria Sosin wraz ze swoimi pracownikami.

Starostwo Powiatowe NS

 

Komentarze

Komentarze (1)

  • 10 maja, 2018 o 4:11 pm Z pisu

    Ilu czytelników odwiedziło naszą bibliotekę?

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"