Kultura

Przemek Cwynar „Weź drzwi i płyń!” – na Bonawenturze

Opublikowano: 31 stycznia, 2015 o 11:28 am   /   przez   /   komentarze (0)

Przemek Cwynar z Albigowej (Podkarpacie) z wykształcenia jest muzykiem. Jednak od dziecka jego największą pasją były podróże – pieszo, rowerem, autostopem a ostatnio tratwą! Ma swoim koncie kilka szalonych pomysłów. Zwiedził niemal całą Polskę, był w wielu krajach Europy. Trzy lata temu wyremontował w Bieszczadach starą chatkę, w której od marca do października pomieszkuje. Na skraju lasu, bez prądu i bieżącej wody. Na życie zarabia pracując jako spawacz i stolarz.

W maju 2012 roku przepłynął z Rzeszowa -Wisłokiem, Sanem i Wisłą do Bałtyku na tratwie z drzwi od łazienki. Pokonał 870 km, wiosłując często po 15 godzin dziennie.Pomysł spływu na drzwiach narodził się wiele lat temu, jednak dopiero w roku 2012 udało się zrealizować pierwszą trasę.Spływ pomimo braku promocji odbił się szerokim echem w lokalnych mediach i portalach społecznościowych. Informacja na temat postępów na trasie roznosiła się bardzo szybko, a na poszczególnych przystankach z biegiem kilometrów oczekiwało coraz więcej osób.
Spływ po pokonaniu 860 km w ciągu 26 dni zakończył się sukcesem. Informacja o zakończeniu wyprawy obiegła lokalne oraz ogólnopolskie media.

Chciałem i chcę pokazać ludziom, że można fajnie spędzić czas, nie wykładając na to wielkich pieniędzy – mówił Przemek Cwynar podczas gryfińskiego festiwalu „Włóczykij”.

W lipcu 2014 roku postanowił zmierzyć się z Tamizą.Fundusze udało mu się zdobyć dzięki zbiórce na portalu polakpotrafi.pl 

Przez ponad dwa tygodnie płynął przez Tamizę od źródeł rzeki po sam Londyn. Podróż trwała 15 dni. Głównym środkiem lokomocji była jak zwykle tratwa zbudowana na bazie drzwi od toalety.

Przepłynął ponad 200 km i to o tej szalonej przygodzie opowie nam podczas prelekcji na V Festiwalu Bonawentura w Starym Sączu.

Zapraszamy na profil Przemka na Facebooku –>klik

 

źródło: Facebook

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"