Kultura

Sądeccy seniorzy rozpoczęli rok akademicki

Opublikowano: 12 października, 2018 o 8:36 am   /   przez   /   komentarze (0)

Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował kolejny rok akademicki. Naukę w SUTW rozpoczęło blisko 350 słuchaczy, choć prezes Stowarzyszenia Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku Wiesława Borczyk przewiduje, że ich liczba może docelowo wzrosnąć do 420.

– To dlatego, że wydłużyliśmy nabór do końca miesiąca – wyjaśnia Wiesława Borczyk. – Wiąże się to z uruchomieniem dodatkowej sekcji – historycznej. Chcieli tego sami słuchacze. Zajęcia odbywać się będą w godzinach popołudniowych.

Wiesława Borczyk podziękowała Zarządowi Powiatu za wspieranie SUTW. Powiat udostępnia  nieodpłatnie pomieszczenia, w których działa m.in. sekretariat uniwersytetu.

Dziękuję za aktywizowanie seniorów, którzy po przejściu na emeryturę chcą się rozwijać i  edukować – mówił wicestarosta Antoni Koszyk. – Dajecie im tę możliwość, a fakt, iż z każdym rokiem rośnie zainteresowanie Sądeckim Uniwerystetem Trzeciego Wieku dowodzi, że oferta uczelni jest atrakcyjna.

Słuchacze SUTW wysłuchali debaty sądeckich historyków prof. dr. hab. Juliana Dybca,  dr. Łukasza Połomskiego i Michała Zacłony, którzy próbowali odpowiedzieć na pytanie, co dziś oznaczają wolność i niepodległość. Dyskusję moderował Artur Franczak – dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu.

Przypomnijmy, że SUTW od 2004 r. prowadzi działalność edukacyjną, aktywizującą i integrującą seniorów. Oferta obejmuje wykłady, różnorodne tematyczne warsztaty i seminaria, kursy komputerowe, naukę języków obcych, zajęcia aktywności ruchowej, a także wyjazdy edukacyjne i spotkania integracyjne. Co roku organizuje też Forum III Wieku na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju.

Fot. Paweł Szeliga/Starostwo Powiatowe

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"