Kultura

Scena teatralna ze Starego Sącza rozpoczyna….trasę!

Opublikowano: 13 kwietnia, 2024 o 7:48 am   /   przez   /   komentarze (0)

Scena teatralna przy Sokole w Starym Sączu rozpoczyna trasę. „Trasa” to pewnie za duże słowo, ale wierzymy, że gościnne występy będą się wydarzać coraz częściej.

11 kwietnia aktorzy tworzący Scenę Teatralną starosądeckiego Sokoła wystąpili gościnnie że spektaklem „MY I KRASNOLUDKI” w Miejskim Centrum Kultury w Bobowej. Spektakl został cieplo przyjęty przez publiczność.

Dlaczego należy wspierać teatr amatorski? Bo to lokalna inicjatywa, w którą zaangażowali się całym sercem Wasi znajomi, sąsiedzi, przyjaciele, rodzina i nauczyciele! Nie każdego dnia można na scenie zobaczyć swoją ciocię, brata, mamę czy panią od polskiego. A w Starym Sączu można! I jak się okazuje…nie tylko w Starym Sączu!.

Opis spektaklu:

Pełna humoru opowieść dla najmłodszych, ale też i dla dorosłych widzów. Mówi o sile wyobraźni w chwili zwątpienia i kryzysu. Ukazuje też pracę aktorów od kulis.

Trwają żmudne próby do spektaklu „Sierotka Marysia i krasnoludki”. Aktorzy mają już dość i szukają wymówek, żeby wymigać się od pracy, reżyser rozpaczliwie szuka sposobów, żeby ich zmotywować. Wszechobecny marazm i nudę przełamują… krasnoludki. Nie są to żadne lalki, tylko prawdziwe skrzaty, które trochę przysnęły (tak na jakieś kilkaset lat), a kiedy ledwo otworzyły oczy, natychmiast wpadły w wir niespodziewanych okoliczności. Nie dość, że reżyser natychmiast chce je włączyć do obsady przedstawienia, to jeszcze pozostali pracownicy zacierają ręce, żeby zrobić z nich tanią siłę roboczą. Są też tacy, którzy chcą się szybko wzbogacić krasnoludzkim skarbem, albo wykraść tajną księgę Koszałka Opałka…

fot. CKiS

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"