Kultura

Skaldowie na dożynkach w Piwnicznej-Zdrój

Opublikowano: Sierpień 23, 2015 o 7:39 am   /   przez   /   komentarze (0)

Już dzisiaj 23 sierpnia 2015 r. zapraszamy do udziału w tradycyjnym Święcie Plonów. To zarówno podziękowanie za tegoroczne zbiory, jak i okazja do poznania ludowych obyczajów oraz wspólnej zabawy. W małopolskich Dożynkach Wojewódzkich uczestniczy co roku około dwóch tysięcy osób. Doroczne świętowanie obejmuje cały region, gdyż dożynkowe wieńce zjeżdżają do miejsca odbywania się imprezy ze wszystkich gmin Małopolski.

Gospodarzem tegorocznych – XVII już Dożynek Województwa Małopolskiego będzie Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój. Święto Plonów odbędzie się 23 sierpnia na stadionie KS Ogniwo.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 14.00 Mszą Dziękczynną celebrowaną przez Bp Tarnowskiego Andrzeja Jeża, w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piwnicznej –Zdroju, gdzie odbędzie się tradycyjne poświęcenie wieńców i chlebów. Później barwny korowód dożynkowy przemaszeruje na stadion KS Ogniwo .

Po oficjalnym otwarciu Święta o godz. 15.30 odbędzie się przekazanie chleba oraz obrzęd dożynkowy w wykonaniu R.Z. Dolina Popradu.

Kulminacyjnym momentem tej części uroczystości będzie ogłoszenie wyników Wojewódzkiego Konkursu Wieńców Dożynkowych oraz wręczenie nagród laureatom.

Podczas tegorocznych Dożynek wystąpią: R.Z. DOLINA POPRADU, KAPELA PIYROGI ŁOMNICOŃSKIE z Łomnicy-Zdroju, FS JAVORINA z KOLACKOVA ze Słowacji, ORKIESTRA MANDOLINOWA „ECHO” z Piwnicznej, KAPELA GÓRALSKA „HOWERNA” z Piwnicznej.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Skaldowie”

O godz. 20.30 odbędzie się zabawa biesiadna.

Gdzie się bawić w ten weekend? Czytaj także; Weekend na Sądecczyźnie 22-23 sierpnia
23-sierpnia-dozynki-

źródło: UMWM

fot. www.skaldowie.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a