Kultura

Starosądecki Koncert Noworoczny 2015

Opublikowano: 18 stycznia, 2015 o 10:51 pm   /   przez   /   komentarze (6)

Koncert Noworoczny organizowany prze Burmistrza Starego Sącza to już stała tradycja wpisana w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszego miasta.

Dzisiaj 18 stycznia w gościnnych murach Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego występowała Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza pod batutą ppłk dr Stanisława Strączka i mjr mgr Leszka Mieczkowskiego oraz znakomici soliści: Dorota Laskowiecka, Natalia Zabrzeska – Nieć (sopranistki) i Dariusz Stachura (tenor).

Oprócz tradycyjnego repertuaru z wyborem utworów słynnych kompozytorów nie zabrakło też elementów żartobliwych, jak na sławnym koncercie filharmoników wiedeńskich odbywającym się regularnie od ponad siedemdziesięciu lat.

Prowadząca Koncert Małgorzata Broda, powitała w imieniu Burmistrza Jacka Lelka wszystkich przybyłych mieszkańców Miasta i Gminy oraz Honorowych Gości.

Na tę uroczystość przybyli: poseł Marian Cycoń – Honorowy Obywatel Starego Sącza, wieloletni Burmistrz i Inicjator tradycji Noworocznych Koncertów, poseł Wiesław Janczyk, poseł Arkadiusz Mularczyk, poseł Andrzej Romanek, Ks prałat Alfred Kurek – Honorowy Obywatel Starego Sącza, Stanisław Pasoń – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Grzegorz Baran – Małopolski Wicekurator Oświaty, Marek Fryźlewicz – wieloletni Burmistrz Nowego Targu, Tadeusz Jasiński – Specjalista Kontroli Państwowej NIK, Ks Ppłk Augustyn Dzięgiel, Ks dr Marcin Kokoszka – Dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania „Opoka”, Ks Janusz Ryba, Wiktor Selepa -Starosta ze  Słowacji wraz z delegacją, Krzysztof Pawlak – Komendant Komisariatu Policji w Starym Sączu, Edward Bogaczyk – Prezes Sądeckiej Organizacji Turystycznej, Paweł Szczygieł – Nadleśniczy Nadleśnictwa Starego Sącza, Ewa Zielińska -Przewodnicząca Rady Miejskiej w Starym Sączu, Kazimierz Gizicki -Zastępca Burmistrza Starego Sącza, Wojciech Knapik – Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu, Stanisław Śmierciak – Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego PSL, Dyrektorzy Starosądeckich Placówek Oświatowych oraz Radni Rady Miejskiej Starego Sącza.

Program Noworocznego Koncertu był niezwykle bogaty. Orkiestra wraz z solistami zaprezentowała swoim widzom i słuchaczom program najpiękniejszych 20 utworów. Wśród nich nie zabrakło m.in. Straussa, Offenbacha, Kalmana, Cardillo oraz pieśni neapolitańskich. Artyści porwali muzyką, śpiewem i dobrym humorem, ale tak właśnie powinien wyglądać muzyczny wieczór karnawałowy.

Tenor Dariusz Stachura porwał starosądecką publiczność swoim wykonaniem „O sole Mio” (muz. Edi Coupa) oraz „Brunetki, Blondynki” (muz. Robert Stolz). Warto wspomnieć iż do sukcesów artystycznych Dariusza Stachury zalicza się między innymi udział w obchodach 100-lecia premiery Cyganerii Giacomo Pucciniego w Turynie w roku 1996. Jako jedyny obcokrajowiec kreował partię Rudolfa na zmianę z Luciano Pavarottim. W latach 1999–2003 był solistą opery w Norymberdze.

Soliści „przypieczętowali” koncert porywająco wykonanym duetem „Libiamo ne’lieti calici” z opery „Traviata” Giuseppe Verdiego.

Trzeba przyznać, że zainteresowanie było ogromne!

Sala Gimnazjum w której zajęte były wszystkie miejsca siedzące, nie pomieściła wszystkich melomanów a owacja na stojąco, którą publiczność nagrodziła wykonawców, na pewno nie była grzecznościowa.

Podczas Koncertu wolontariusze stowarzyszenia „Sursum Corda” przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na półkolonie zimowe dla dzieci z Miasta i Gminy Starego Sącza. Udało się zebrać 6 tysięcy 100 złotych / to o prawie 2 tysiące mniej niż w roku ubiegłym/

Na zakończenie Burmistrz Jacek Lelek dziękował artystom, gościom i mieszkańcom. Złożył także wszystkim noworoczne życzenia:

yczę Wszystkim, aby ten rok 2015 był rokiem pokoju na świecie, pokoju w naszej małej ojczyźnie i pokoju w ludzkich sercach  – powiedział Burmistrz. Życzę każdemu z Państwa, Waszym bliskim i rodzinom, satysfakcji z realizacji zamierzonych celów, zdrowia, błogosławieństwa Bożego i jak najwięcej powodów do uśmiechu na twarzy. I żebyśmy wspólnie mogli się cieszyć rozwojem naszej małej ojczyzny, w której każdy z nas będzie czuł się dobrze. Niech święta Kinga, patronka Starego Sącza ma nas w swojej opiece.Szczęśliwego Starego Sącza !podsumował Burmistrz Jacek Lelek

 

oprac. A M

Do zobaczenia na Koncercie Noworocznym w 2016 roku!

Starosądeckie.info objął patronatem medialnym Starosądecki Koncert Noworoczny.

Zapraszamy do galerii z Koncertu. Zdjęcia wykonał Krzysztof Brzęczek.

 

 

Komentarze

Komentarze (6)

 • 19 stycznia, 2015 o 9:32 pm ANIA

  IMPREZA IDEALNIE PRZYGOTOWANA-BRAWA DLA WYKONAWCÓW I ORGANIZATORÓW

 • 6 kwietnia, 2016 o 3:42 pm monika kedzior-wroclaw

  nie wiem. nigdy na takich koncertach nigdy nie bylam na takim koncercie. marze o takim konncercie byc. to nie jeden raz. to bardzo sie ciesze, ze pani bardzo chwali i ze pani jest bardzo zadowolona z tego koncertu. na pani miejscu tez bym byla zadowolna z takiego koncertu. marze o tym, zeby zobaczyc polskiego tenora dariusza stachure. bo dariusza stachure bardzo darze wielka sympatia. i traktuje dariusze stachure jak biologicznego tate. a jego dzieci traktuje jak przyrodnie rodzenstwo. marze o tym co napisalam teraz. wczesniej i inaczej sie nazywalam agnieszka glegola. i urodzilam sie w srodzie slaskiej 11.11.1983 roku. marze tez, zeby zobaczyc innych tenotow polskich mlodych. bo sa ardzo seksownych, mlodych. tez marze o tym. to co napisalam, to prawde napisalam. nie klamie. naprawde. pozdrawiam i mocno caluje pania pani aniu.

 • 6 kwietnia, 2016 o 3:43 pm Anonim

  to sie ciesze

 • 6 kwietnia, 2016 o 4:47 pm monika kedzior-wroclaw

  acha. zapomnialam dodac, ze jestem z ,,domu dziecka”. mam 32 lata. i jestem z stara panna. a pozatym na wielu facetach sie zawiodlam. marze o tym, zeby wyjsc za maz za tenora. to jest grubo nie wporzadku, zeby inni beztalencie i niepelnosprawni ludzie mlodsi ludzie mogli zkladac rodziny a ja 32 letnia dziewczyna nie mogla zalozyc rodziny. nawet klamczuchy i cwaniary mlodsze ode mnie maja szczescie i maja rodziny a ja nie. prosze odpowiedziec na te 2 komentarze na numer komorkowy 512801727. blagam o szczera odpowiedz. blagam o szczera odpowiedz. pozdrawiam.

 • 6 kwietnia, 2016 o 4:55 pm monika kedzior-wroclaw

  z ktorego pan/pani sie cieszy. z mojego komentarza czy z komentarza pani ani. czy z obu komentarzy. prosze odpisac na moj komentarz. pozdrawiam.

 • 6 kwietnia, 2016 o 5:00 pm monika kedzior-wroclaw

  z ktorego komentarza. czy z oby 2-ch komentarzy. prosze o szczera odpowiedz na moj komentarz.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a