Kultura, Ludzie z pasją, Z ostatniej chwili

Tłumy w Domu na Dołkach. Niezwykła NOC Muzeów w Starym Sączu

Opublikowano: 19 maja, 2024 o 10:29 am   /   przez   /   komentarze (0)

Nocne zwiedzanie z przewodnikiem przy pięknej iluminacji, spotkanie z archeologiem Bartłomiejem Urbańskim, wspaniała wystawa ” Skarby z ziemi wydobyte”, w tle muzyka relaksacyjna, śpiew Ady Sari a nawet kazania ks. prof Józefa Tischnera. Tak wyglądała NOC w Domu na Dołkach w ramach ogólnopolskiej akcji NOC MUZEÓW.

To wyjątkowe miejsce na mapie miasta tego właśnie dnia stało się jeszcze bardziej magiczne i tajemnicze. Nic dziwnego, że wydarzenie cieszyło się tak dużym powodzeniem – do muzeum zawitały tłumy miłośników sztuki i historii, zarówno ze Starego Sącza jak i okolicznych miejscowości.

Ludzie chcą spędzić ze sobą czas w jakimś kulturalnym miejscu. Zresztą wieczór też przyciąga. Myślę sobie, że nie ma piękniejszego czasu, żeby wyjść pospacerować nocą, jak właśnie w maju. Zresztą dawno mnie tu nie było. Jak to mówią, cudze chwalicie i swego nie znacie. Odkryłem to miejsce na nowo. Wspaniała inicjatywa podkreśla mieszkaniec Starego Sącza.

Noc Muzeów w Domu na Dołkach udowodniła, że kultura i sztuka mogą bawić i edukować. To doskonała okazja do poznania historii regionu i twórczości wybitnych artystów w sposób przystępny i atrakcyjny dla szerokiej publiczności. Już teraz czekamy na kolejną edycję tego wydarzenia!

Na nocne odkrywanie najstarszego budynku w Starym Sączu zaprosili: Towarzystwo Miłośników Starego Sącza, Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Sądecczyzny i Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"