Kultura, Z ostatniej chwili

Trebunie Tutki i Siklawa w Starym Sączu

Opublikowano: Sierpień 22, 2015 o 7:40 am   /   przez   /   komentarze (8)

Nawiązując do wielowiekowej tradycji starosądeckich jarmarków Urząd Miejski w Starym Sączu organizuje w dniach 22 – 23 sierpnia br. Starosądecki Jarmark Rzemiosła.

Impreza promuje bogactwo naszej kultury ludowej. Stary Sącz, ze swym niepowtarzalnym klimatem, jest szczególnie predestynowany do prezentacji zachowanego lub odtwarzanego bogactwa kultury ludowej. Na zabytkowym, średniowiecznym Rynku, turyści oraz mieszkańcy będą mieć niepowtarzalną możliwość kontaktu z tradycją i kulturą naszego regionu. Kramom z rękodziełem towarzyszyć będą prezentacje zespołów folklorystycznych, warsztaty rękodzieła oraz degustacja potraw kuchni regionalnych.

Tradycyjnie w Jarmarku uczestniczyć będą zaprzyjaźnione ze Starym Sączem miasta z Węgier i Słowacji. W tym roku gościmy znakomite góralskie zespoły TREBUNIE TUTKI i SIKLAWA!

Trebunie Tutki (800x600)

TREBUNIE TUTKI– to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej.

Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.

Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, wraz z zespołem rozwija i wzbogacaja rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje kreując oryginalne polskie brzmienie. Zespół chętnie eksperymentuje z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z wybitnymi artystami m.in. z jamajską grupą „The Twinkle Brothers”, zespołami Adriana Sherwooda, kirgiskim „Ordo Sakhna”, a także z polskimi muzykami: Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Gaertner, Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym, Voo Voo i formacjami Włodzimierza Kiniorskiego „Kiniora”.

SIKLAWA to zespół, który działa od 2007 roku ku uciesze miłośników mocnej góralskiej nuty , z elementami rocka, reggae i jazzu. Energia i moc tradycji połączona z nowoczesnym brzmieniem , a do tego dwie  niesamowite wokalistki i sztab fachowców od dobrej muzy w składzie.

siklawa_06340

Starosądeckie.info patronem medialnym Jarmarku Rzemiosła.

Czytaj także: Ponad 120 wystawców na Jarmarku Rzemiosła w Starym Sączu

fot. arch. Trebunie Tutki

 

Komentarze

Komentarze (8)

 • Lipiec 29, 2015 o 8:35 am franek

  uwielbiam Trebuniów;] szkod że nie ma józ z nami Pana Władysława;/
  http://media.fotokreator.eu/panos/Trebunia-Tutka/

 • Lipiec 29, 2015 o 9:34 am Wiola

  Na ten Jarmark czekam z niecierpliwością cały rok i jak dobrze że trwa dwa dni .

 • Lipiec 29, 2015 o 8:30 pm ...

  A ja się pytam po co podatnik starosądecki płaci na utrzymanie Centrum Kultury i Sztuki, skoro życie kulturalne w mieście organizuje Urząd Miejski. To przecież jest jakaś zadziwiająca historia ocierająca się o patologię.

 • Lipiec 29, 2015 o 11:13 pm JOHN

  Nie wiem czy nie powinno się połączyć tych dwóch komórek w jedną i po problemie.

 • Lipiec 30, 2015 o 6:12 am PePe

  Z punktu widzenia oszczędności pieniedzy podatnika sensowniej dokonać redukcji jednej z nich.

 • Lipiec 30, 2015 o 7:24 am fan ckis

  Ale pan Knapik że swoją „załogą” mentalnie to wszystko organizuje. Zobaczycie na końcu roku ile imprez zorganizował. Zwłaszcza w wakacje. On jest chyba zatrudniony z Karty Nauczycielskiej.

 • Sierpień 21, 2015 o 1:59 pm wiki

  YUPI, ale sie ciesze. MEGA!

 • Sierpień 21, 2015 o 6:29 pm ...

  Żenada , znów koncert o 18 , może tak dla klimatu w końcu zrobić tą już 20;30 ??

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a