Kultura

Tydzień Bibliotek w Barcicach

Opublikowano: Maj 12, 2018 o 7:31 am   /   przez   /   komentarze (1)

Maj to miesiąc niezwykle ważny dla bibliotekarzy, nie tylko z racji święta bibliotekarza,  ale również, a może przede wszystkim z racji Tygodnia Bibliotek. Inicjatyw prowadzonych przez biblioteki na rzecz upowszechniania czytelnictwa, jak również zaznaczenia, że takie instytucje istnieją.

Z związku z tym Biblioteka w Barcicach we współpracy Panią Zofią Trzcińską i Paniami Małgorzatą Kaletą i Lucyną Najduch  ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego                 w Nowym Sączu , obrały sobie za cel przybliżyć najmłodszym czytelnikom klasyków literatury dziecięcej: Juliana Tuwima, Jana Brzechwę, Marię Konopnicką i oczywiście braci Grimm.

Spektakl Jaś i Małgosia wystawiony w formie teatrzyku kukiełkowego, okazał się strzałem w dziesiątkę. Scenografia, bohaterowie (własnoręcznie wykonane kukły), emisja głosu i muzyka współgrały idealnie, czego dowodem była reakcja publiczności, niektórzy z trudem powstrzymywali emocje.

Wiersze Tuwima, Brzechwy i Konopnickiej wydeklamowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Barcicach i podopiecznych Przedszkola Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, również  z uwagą zostały wysłuchane przez uczniów. Brawurowa gra młodocianych aktorów oddała rytm, dynamikę i humor wierszy dla dzieci.

Tydzień ten nie mógłby tak wyglądać, gdyby nie zaangażowanie ze strony Pań Zofii Trzcińskiej, Lucyny Najduch i Małgorzaty Kalety, które w ramach programu Kultura w Sołectwach, zgodziły się czynnie uczestniczyć podczas Tygodnia Bibliotek.

Serdeczne podziękowania należą się przede wszystkim uczniom :

Aleksandra Świerzowska, Karol Gałysa, Karolina Mairer, Amelia Duda, Dominika Mikulec, Julia Mazurkiewicz, Pola Obrzud, Gabrysia Jarzębak, Hubert Maciuszek, Ania Stojda, Maksymilian Wilczyński, Katarzyna Sadowska, Julia Pituch, Ania Sztafa.

 

Komentarze

Komentarze (1)

  • Maj 12, 2018 o 8:19 am Anonim

    Pięknie!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a