Kultura, Z ostatniej chwili

Uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Starym Sączu Laureatami Międzynarodowych Konkursów Muzycznych

Opublikowano: 27 kwietnia, 2021 o 7:18 am   /   przez   /   komentarze (0)

            Mimo trudnej sytuacji, jaką jest czas pandemii i nauka zdalna, uczniowie pod okiem pedagogów Szkoły Muzycznej I stopnia w Starym Sączu, pracują i przygotowują się do udziału w konkursach instrumentalnych. Efektem ich działań są sukcesy odniesione zarówno na arenie ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej.

Uczennica Alicja Mordarska zajęła III miejsce w XIX Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Janko Muzykant” w Sochaczewie, który odbył się w marcu bieżącego roku. To największy sukces w jej dotychczasowej „przygodzie” z grą na skrzypcach. Podczas występu Alicji akompaniowała pani Roksana Florczyk.

             Konkurs, w którym wzięła udział, od lat cieszy się renomą w środowisku muzycznym. Warty podkreślenia jest fakt, że każdorazowo bierze w nim udział kilkuset uczestników. W tym roku byli to uczniowie szkół muzycznych m.in. z Polski, Norwegii, Białorusi, Wielkiej Brytanii czy z Francji.

O prestiżu konkursu świadczy również skład jury oceniającego uczestników tegorocznej edycji, z prof. Magdaleną Szczepanowską na czele, wybitną skrzypaczką, cenionym  i uznanym autorytetem, pedagogiem, profesorem w klasie skrzypiec na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

            To nie jedyny sukcesu Ali, bowiem na tegorocznym II Ogólnopolskim Jasnogórskim Konkursie Skrzypcowym w Częstochowie zdobyła wyróżnienie.

            Alicja jest w klasie V cyklu 6-letniego i uczy się gry na skrzypcach pod kierunkiem pani mgr Patrycja Budziackiej. Uczennica przyznaje, że bardzo lubi grać na skrzypcach, chętnie uczęszcza na zajęcia do starosądeckiej szkoły muzycznej. Jak sama mówi: „bardzo dobrze czuje się w szkole ze względu na świetnych nauczycieli i przyjazną atmosferę, a nagrody w konkursach skrzypcowych motywują mnie do dalszej pracy”.

            Dużym sukcesem może pochwalić się także Mateusz Bołoz- z klasy czwartej cyklu 4-letniego  w klasie gry na trąbce pana mgr Piotra Biela, który  w marcu tego roku wziął udział w XII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym WORLD OPEN w Belgradzie (Serbia). Jego występ został bardzo wysoko oceniony- otrzymał III miejsca w kategorii instrumentów dętych. Warto podkreślić, że zaledwie 1 pkt dzielił go od II lokaty. Podczas konkursu młodemu trębaczowi przy fortepianie towarzyszył pan Zbigniew Szewczyk.

            Konkurs Muzyczny WORLD OPEN to konkurs internetowy o najdłuższej tradycji, przeprowadzany w całości online od 2010 roku. Jego twórcą i dyrektorem jest charyzmatyczny pan Milomir Doјčinović , prezes Europejskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Wykonawców i Producentów MIR Production. W skład jury wchodzą wybitni pedagodzy ze szkół muzycznych, a także artyści, wykonawcy, dyrygenci i kameraliści z całego świata. Mateusz znakomicie zaprezentował swoje umiejętności.

Uczniom starosądeckiej szkoły muzycznej i ich pedagogom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n

Winieta-2012a