Kultura, Z ostatniej chwili

W Fonotece powiatowej „Zawitał dla nas majowy poranek”

Opublikowano: 6 czerwca, 2024 o 7:32 am   /   przez   /   komentarze (0)

Kolejna płyta trafiła do Fonoteki Powiatu Nowosądeckiego. Tym razem na krążku „Zawitał dla nas majowy poranek” znalazły się pieśni maryjne grane z wieży kościoła w Łącku. Inicjatorem nagrania płyty był organista Marcin Wnęk – wnuk pierwszego trębacza Władysława Kurzei z Czerńca. I to właśnie on otrzymał z rąk starosty nowosądeckiego Tadeusza Zaremby sto krążków CD. 

To szczególne melodie i pieśni, które dzięki nagraniu na płytę zostaną ocalone dla przyszłych pokoleń mówi starosta nowosądecki Tadeusz Zaremba. Cieszę się, że Fonoteka się powiększa, a zespoły i grupy artystyczne działające na naszym terenie chętnie korzystają z możliwości bezpłatnego nagrania płyty w studio Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu. 

Starosta wręczył Marcinkowi Wnękowi – przedstawicielowi Trębaczy z Gminy Łącko sto płyt CD z nagraniami oraz „płytę matkę”, z której mogą robić kolejne kopie. W spotkaniu uczestniczył również Krzysztof Szewczyk – dyrektor PMDK w Starym Sączu. Na płycie „Zawitał dla nas majowy poranek” znajdują się pieśni opracowane przez Tadeusza Moryto w 75. rocznicę zapoczątkowania tradycji grania z kościelnej wieży przez Stanisława Wąchałę z Łącka i Władysława Kurzeję z Czerńca (1949  2024). 

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"