Kultura, Spacerownik

Wernisaż fotografii „Magia Natury” Podopiecznych „Gniazda”

Opublikowano: Październik 1, 2015 o 8:34 am   /   przez   /   komentarze (3)

We wtorek (29 września) w Galerii pod Gniazdem (Stary Sącz, Rynek 5) odbył się III wernisaż fotografii „Magia Natury” w wykonaniu Podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”.

O oprawę muzyczną zadbali młodzi muzycy ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Starym Sączu.

Wśród zaproszonych Gości, na wernisażu pojawili się: Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zielińska, Wójt Gminy Rytro Władysław Wnętrzak, Dyrektor Gimnazjum im Juliusza Słowackiego Stanisław Majca oraz Jego Zastępca Wioletta Nowak, Dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu Krzysztof Szewczyk, ks dr Marcin Kokoszka, Redaktor Naczelny ” Z Grodu Kingi” Jolanta Czech, Radna Julia Dziedzic oraz sponsor głównej nagrody na wernisażu Marek Sekuła (MS Ubezpieczenia)

W sieni Letniej Galerii pod Gniazdem mogliśmy podziwiać fotografię Podopiecznych Gniazda: Biryt Izabeli, Jaroszyńskiego Pawła, Klag Justyny, Kulig Anny, Kusyk Macieja, Pawlik Barbary i Rams Sławomira. O ich piękną oprawę zadbali: Marta Salamon, Małgorzata Gorczowska i Ignacy Kurowski.

Tajne głosowanie zdecydowało, która z fotografii zasłużyła na główną nagrodę. Głosować mogli wszyscy uczestnicy wernisażu. Musimy Wam powiedziec, że wybór był piekielnie trudny. Każda z tych prac zasługiwała na wyróżnienie.

Ostatecznie, głosy podliczono i główną nagrodę (pieniężną) ufundowaną przez MS Ubezpieczenia Marek Sekuła, otrzymała Kulig Anna i jej „Drzewa zimą”. Dodatkowo, Ania otrzymała wyróżnienie i nagrodę specjalną (piękny dzbanuszek), który ufundowała Maria Lasek.

 

Wszyscy Artyści otrzymali nagrody od Stowarzyszenia Gniazdo i Środowiskowego Domu Samopomocy. Serdecznie Gratulujemy!

 

 

 

Komentarze

Komentarze (3)

  • Październik 1, 2015 o 2:23 pm marysia

    Piękne zdjęcia. Brawa dla Wszystkich zdolnych fotografów. Ania -Gwiazda.

  • Październik 2, 2015 o 9:02 pm obserwator

    Brawo .A pan Marek dalej ma parcie na szklo no brawo jak zwykle

  • Październik 14, 2015 o 8:59 pm ojciec

    człowieku weź się ogarnij, nie masz już o czym pisać grzeszniku. Artykuł o dzieciach a ty dalej swoje, szkoda że reszty ludzi ze zdj. nie wymieniłeś/łaś. A ty na co przeznaczasz 1% podatku?

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a