Kultura

Wystawa pokonkursowa w Bibliotece Publicznej w Przysietnicy

Opublikowano: 18 listopada, 2023 o 9:52 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dobiega końca rok 2023. Dla mieszkańców Przysietnicy rok jubileuszowy – 750-lecia lokacji wsi. Wydarzenia i uroczystości związane z obchodami jubileuszu inicjowane były przez Sołectwo, Bibliotekę Publiczną oraz Szkołę Podstawową im. bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy.

Jednym z działań szkoły było przeprowadzenie konkursu plastycznego na pocztówkę z Przysietnicy, którego efektem było profesjonalne wydanie okolicznościowych pocztówek z Przysietnicy.

Przedsięwzięcie udało się dzięki przychylności drukarni „Triada” z Nowego Sącza, która bezinteresownie wydrukowała nam 10 różnych pocztówek, których autorami są dzieci – laureaci konkursu. Jest to inicjatywa warta zauważenia, gdyż nigdy jeszcze nie było wydanej pocztówki z widokiem Przysietnicy. Zatem wydarzenie to pięknie wpisuje się w rok jubileuszu i chcielibyśmy, by jego owoce nie poszły w zapomnienie.

Organizatorzy szkolnego konkursu we współpracy z Dyrekcją i Pracownikami Biblioteki Publicznej w Przysietnicy przygotowali w budynku Biblioteki Publicznej wystawę pokonkursową, która jest dostępna dla całej społeczności lokalnej w godzinach pracy Biblioteki. Dziękujemy p. Monice Jackowicz-Nowak – Dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu za umożliwienie przygotowania ekspozycji w lokalu Filii Biblioteki w Przysietnicy.

Serdecznie zapraszamy uczniów, ich rodziców i wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia wystawy, która potrwa do grudnia, a przy okazji zwiedzania ekspozycji można otrzymać pamiątkową pocztówkę!
oprac. R. Jachimczak, A. Gryboś

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"