Kultura

Zapraszamy na finisaż fotografii teatralnej!

Opublikowano: Luty 14, 2020 o 8:10 am   /   przez   /   komentarze (0)

Biblioteka Publiczna w Gołkowicach Górnych oraz Andrzej Rams i Jerzy Cebula serdecznie zapraszają na finisaż wystawy fotografii teatralnej pt. „Autografy”.Zdjęcia zaprezentowane na wystawie to dorobek pracy twórczej trwającej ponad dwadzieścia lat. Andrzej Rams i Jerzy Cebula są znanymi i cenionymi fotografami.

Finisaż odbędzie się w budynku Biblioteki Publicznej w Gołkowicach Górnych – 14 lutego 2020 r. o godzinie 17:00.
Podczas spotkania odbędzie się recital muzyczny. Wystąpią Magdalena Bielak i Anna Głowa-Łobodzińska. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Jerzy Cebula

Urodził się w 1954 roku w Dzierżoniowie, jest dziennikarzem i fotoreporterem pracowało w Dzienniku Polskim, ERadio Kraków, Gazecie Krakowskiej, wcześniej pracował w Granicy, Głosie Sądeckim oraz portalu Sportyowysacz.pl i DTS24.pl
W dorobku ma udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą m.in. :”Oto wojsko”, „35 lat Jazz jambore”, ” Jazz z ciszy się rodzi”,”Kajakiem pod prąd”, „Twarze, „Teatr Robotniczy w obiektywie”, „Autografy”, współautor albumu „Ojciec Święty na Sądeckiej Ziemi”, ” Św. Kinga w malarstwie”, „Jan Paweł II”, ” Pielgrzym Świata”, ” Nowy Sącz”.

Andrzej Rams

     Zawodowy fotograf. Pochodzi ze Starego Sącza – miasta z którym nadal jest emocjonalnie związany.

Ukończył Akademię Pedagogiczną w Krakowie/obecnie Uniwersytet Pedagogiczny/ oraz Otwarte Studium Fotografii Politechniki Krakowskiej uczestnicząc w zajęciach innymi prof. Zbigniewa Łagockiego i Konrada Karola Pollescha.

     Od kilku lat związany z TEB Edukacja gdzie prowadzi zajęcia w Technikum z zakresu fotografii  oraz Studium Fotografii Canon TEB.

Współpomysłodawca oraz dyrektor artystyczny pierwszych edycji Festiwalu Fotografii WIDZI SIĘ.

     Prywatnie zajmuje się fotografią użytkową oraz reklamową prowadząc własną działalność gospodarczą. Współpracuje z firmami oraz wydawnictwami na terenie całego kraju.

     Od początku zafascynowany fotografią teatralną oraz estradową. Efektem tego jest stała współpraca z wieloma teatrami w kraju. Oraz stała współpraca między innymi: Jesienny Festiwal Teatralny, Festiwal Nowe Kino Nowy Sącz, Festiwal Na Skrzyżowaniu Kultur, Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej, Pannonica Folk Festiwal, Sącz Jazz Festiwal, Agencja CDA, Kompania Teatralna, Teatr Robotniczy, Teatr Nowy, Teatr NSA, Sądecka Orkiestra Kameralna, Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej, Sądecka Orkiestra Symfoniczna.

     Autor zdjęć  do wydawnictw muzycznych. Uczestnik wystaw indywidualnych oraz zbiorowych.

Autor gorąco poleca nowe wydawnictwo „Sól co nigdy nie wietrzeje” autorstwa Mateusza Florka ze swymi autorskimi pracami wewnątrz.

Magdalena Bielak

Mezzosopran. Absolwentka Zespołu Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza II st. im. w klasie śpiewu solowego mgr Lucyny Orszulak. Współpracująca z Teatrem Nowym w Nowym Sączu, gdzie występuje w spektaklach: „Aktorzy”, w muzycznym spektaklu „Miłosne porachunki. Blue Moon” oraz  „Pinokio. Chłopiec o drewnianym sercu”. Organizatorka, pomysłodawczyni koncertów zarówno operowo-operetkowo-musicalowych jak i estradowych.

Anna Głowa-Łobodzińska

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu docenta Marka Koziaka. Od lat występuje w charakterze akompaniatora i pianisty w wielu miastach. Dużą część pracy zajmuje jej jednak praca pedagogiczna, pracuje głównie jako akompaniator w klasach śpiewu solowego. Jest wielokrotnie nagrodzona za wyróżniający się akompaniament na przesłuchaniach i konkursach wokalnych.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a