Kultura

Zespół Dżem zagrał w Krynicy

Opublikowano: Styczeń 14, 2020 o 7:46 am   /   przez   /   komentarze (0)

W ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury w Pijalni Głównej odbył się koncert zespołu Dżem, który swoją historię może liczyć w dekadach. Działa od 1973 r., a przez jego skład przewinęło się mnóstwo doskonałych muzyków – na czele z Ryszardem Riedlem, który w dużej mierze zbudował legendę zespołu.

Śląska grupa ma grono oddanych fanów, których przekrój wiekowy waha się od lat kilkunastu, aż do kategorii 60+. Widać to było doskonale w Pijalni Głównej, która tego dnia pękała w szwach. Fani tańczyli, śpiewali, krzyczeli pod sceną z której brzmiały największe przeboje grupy:”Czerwony jak cegła„, „Do kołyski„, „W życiu piękne są tylko chwile” i „Whisky„.

Na najbliższe dwa miesiące przygotowano tak wiele atrakcji muzycznych, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Lady Pank, Roksana Węgiel, Ira, Mrozu, Cleo, Kult, Enej, Perfect, Kamil Bednarek i Sylwia Grzeszczak zagrają w Pijalni Głównej w najbliższe weekendy. Będzie też coś dla fanów kabaretów. Na krynickiej scenie zaprezentują się: Cezary Pazura, Waldemar Malicki i Kabaret Nowaki.

Wkrótce kolejne konkursy dla naszych Czytelników, w których do zgarnięcia będą bilety na koncerty. Czytajcie nas uważnie.

fot. Organizatorzy/ Grzegorz Korzec

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a