Kultura, Spacerownik, Z ostatniej chwili

Znani i lubiani zaśpiewali dla Gniazda. Wielki Bal na 10-lecie!

Opublikowano: 11 kwietnia, 2016 o 9:32 am   /   przez   /   komentarze (5)

W niedzielę 10 kwietnia br. w starosądeckim Sokole odbył się coroczny koncert Znani i lubiani dla Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo w Starym Sączu, które pracuje z powszechnym uznaniem już 10 lat! To był wielki Bal, na którym bawili się wszyscy przyjaciele Gniazda. A trzeba przyznać, że było ich sporo….sala kinowa pękała w szwach. 

Radosny, integracyjny koncert prowadzony przez Annę Górz i Wojciecha Laska zgromadził jak zwykle nadkomplet publiczności i znakomitych gości. Prezes Stowarzyszenia Zofia Wcisło, działacze, pracownicy i współpracownicy „Gniazda” – Domu Samopomocy zebrali mnóstwo serdecznych słów – gratulacji i podziękowań. Występy podopiecznych i zaproszonych gości – budzące zachwyt i wzruszenie przyjaciół i sympatyków – nagradzano gromkimi oklaskami. Wszyscy chętni mogli w trakcie tego koncertu dołożyć grosza w zbiórce na zakup samochodu przystosowanego do przewozu niepełnosprawnych.

Pozwólcie, że tradycyjnie, niezmiennie od 10 lat przywitamy Państwa: „Witajcie Wszyscy Przyjaciele Gniazdapowitał zgromadzonych gości Wojciech Lasek.

Przez minione 10 lat, powstało wspaniałe dzieło, niczym obraz wielkiego mistrzamówiła Anna Górzz mieszanki Państwa dobroci, przychylności, zewsząd płynącej pomocy, wsparcia finansowego, czasu i chęci namalowaliśmy wspólnie wspaniałe dzieło, które nadało życiu naszym podopiecznym nowy wymiar. Ten swoisty obraz mieni się Państwa dobrocią, błyszczy sukcesami naszych podopiecznych. Gdzieniegdzie tylko pojawiają się chłodne refleksy symbolizujące trudy tworzenia i prowadzenia Stowarzyszenia. I tak jak każde dzieło podlega codziennej ocenie. Dla nas ważne są słowa budującej krytyki, płynące z ust koneserów w tej dziedzinie jak i słowa płynące spontanicznie z ust obserwatorów.

Na scenie nie zabrakło „góralskiej nuty” prosto ze Szczawnicy, Stachurskiego z Gorlic na przesłuchaniu u pani Halinki, fenomenalnego „Przeżyj to sam” Marcina Błażusiaka czy czarującej kobiety na miotle. Znani i lubiani kochają Gniazdo ze wzajemnością. Był to koncert jakich mało!

 

Dla Gniazda wystąpili: Maria Kulig, Anna Szczepanik-Dziadowicz, Marta Adamczyk, Halina Wąsowska-Schirmer,Wiesława Sajdak-Tokarczyk,Jan Reszkiewicz,Marcin Błażusiak a także Kabaret Gumowe Ucho.

W imieniu Redakcji życzymy naszym Przyjaciołom z „Gniazda” zdrowia, wytrwałości, uśmiechów, siły, cierpliwości i spokoju. Aby każdy Wasz dzień był krokiem milowym w dążeniu do normalności. A mając wokół siebie tylu Przyjaciół, wiemy że jest to możliwe.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” w Starym Sączu jest pozarządową organizacją pożytku publicznego. Za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT można przekazać na jego działalność statutową 1% podatku od osób fizycznych (KRS: 0000254637; nr konta: 33 8816 0001 2001 0002 6619 0001).

Starosądeckie.info patronem medialnym Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”

Zobacz także: Znani i lubiani śpiewają dla Gniazda. Zobacz cały koncert! 

Komentarze

Komentarze (5)

 • 11 kwietnia, 2016 o 9:37 am widz

  Miałam gęsią skórkę słuchając pana Marcina i Przeżyj to sam. Wspaniały występ!

 • 11 kwietnia, 2016 o 9:39 am miki

  GENIALNY KONCERT! Tylko na koncertach Gniazda można się tak dobrze bawic.Bez żadnego wydumania, na luzaka. Nie ważne czy w garniturach czy w swetrze. Te koncerty są wspaniałe. Bez reżysera, nie wiadomo czego się można spodziewac. No wczoraj to akurat Szczawnica porwała Zarząd do tańca. Eh cudownie było! A pan Błażusiak fenomenalny

 • 11 kwietnia, 2016 o 11:46 am gocha

  Pania Ania zjawiskowa jak zawsze!!!! A pani Marta Adamczyk, śpiewała tak że aż brak mi słów. CZad! Rewelacyjny koncert! REWELACYJNY!!!!!

 • 11 kwietnia, 2016 o 11:47 am maria

  Wszystkiego najlepszego dla Gniazda, wszystkich Podopiecznych i całego Zarządu

 • 11 kwietnia, 2016 o 1:49 pm Robert

  Wspaniałe występy wszystkich, przyjaciół „Gniazda”, p. Marcina „Przeżyj to sam”, p.Haliny i Stachurski po prostu fantastycznie. 10 lat minęło ale bardzo pięknych i cudownych, wszystkim podopiecznym oraz p. Prezes Zosi życzę kolejnych tak wspaniałych lat….to był wspomnień czar…

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"