Kultura

Zostań mecenasem Sądeckiej Jesieni Kulturalnej

Opublikowano: Lipiec 11, 2020 o 8:23 am   /   przez   /   komentarze (0)

Prezydent Miasta Nowego Sącza Pan Ludomir Handzel wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury zapraszają do włączania się, w roli mecenasa kultury i sztuki, w organizację  cyklicznego wydarzenia jakie w tym roku przybrało nazwę: Sądecka Jesień Kulturalna.

Organizatorzy uznali, iż stosowaną od lat formułę grania wyłącznie spektakli teatralnych w ramach Jesiennego Festiwalu Teatralnego można jeszcze bardziej uatrakcyjnić, dlatego po raz pierwszy w tym roku postanowiono ją wzbogacić o kilkanaście koncertów muzycznych. Ponieważ transformacji i poszerzeniu uległy prezentowane formy sceniczne podjęliśmy jednogłośnie decyzję o zmianie nazwy wydarzenia na Sądecką Jesień Kulturalną, znacznie bardziej adekwatną do rozmachu i skali przedsięwzięcia niż miało to miejsce w poprzednich latach.

Tegoroczna Sądecka Jesień Kulturalna to ponad trzy tygodnie nieustannej uczty dla miłośników sceny i estrady. W ciągu 22 dni trwania imprezy, od 4 do 25 października,  w jej repertuarze przewidziano ponad 30 spektakli teatralnych granych przez znanych i lubianych aktorów, oraz 14 koncertów muzycznych w wykonaniu sław polskiej estrady. Co więcej, organizatorzy postanowili zadbać również o to, aby odpowiednia ilość biletów na planowane spektakle i koncerty była dostępna dla znacznie większej niż dotychczas liczby zainteresowanych. Biorąc pod uwagę różnorodność i atrakcyjność oferty możemy zapewnić, że weźmie w nich udział kilkanaście tysięcy widzów!

Oprócz popularnych i cenionych aktorów do obejrzenia na scenie jak Łukasz Nowicki, Daria Widawska, Olaf Lubaszenko, Katarzyna Maciąg, Kazimierz Mazur, Magdalena Wróbel pojawią się również tuzy polskiej estrady jak Kuba Badach, Sławek Uniatowski, Krzysztof Cugowski, zespół De Mono, Raz, Dwa, Trzy i inni. Taki kalejdoskop osób i wydarzeń na pewno przyciągnie do Nowego Sącza tłumy spragnionych pozytywnych wrażeń widzów. Naszą ambicją jest aby Sądecka Jesień Kulturalna w krótkim czasie stała się ważnym punktem w kalendarzu imprez o zasięgu ogólnopolskim, jak np. Festiwal Jana Kiepury w Krynicy,  które wypracowały własny niepowtarzalny klimat i styl przyciągający rokrocznie wierną i stale rosnącą rzeszę fanów i sympatyków. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia informacji o SJK a tych, którzy pragną przyłączyć się do jego organizacji w roli mecenasów kultury do kontaktu
z dyrekcją MOK.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a